Indie má přes 20 tisíc obětí koronaviru, s pandemií se potýkají Filipíny a Indonésie

Už více než 20.000 lidí nakažených koronavirem zemřelo v Indii. Nových případů výskytu nemoci covid-19 i nových obětí nyní přibývá nejrychleji za poslední tři měsíce. Země dnes ohlásila 467 nových úmrtí, což znamená, že celková bilance vzrostla 20.160. Indie také registruje 22.252 nových případů nákazy; celkový počet zjištěných infikovaných činí 719.665.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Informovala agentura Reuters s odvoláním na indické úřady. V pondělí Indie překonala co do počtu nakažených Rusko a posunula se na třetí příčku nejpostiženějších zemí po Spojených státech a Brazílii. V zemi s 1,3 miliardy obyvatel je ale počet mrtvých s koronavirem v přepočtu na 10.000 obyvatel stále nízký - 0,15 v porovnání s 3,95 ve Spojených státech a 6,65 v Británii.

Na počátku pandemie Indie vyhlásila drastická karanténní opatření, která značně postihla ekonomiku země a desítky tisíc lidí připravila o práci. Právě kvůli ekonomickým dopadům úřady karanténu po dvou měsících uvolnily a počet nakažených začal stoupat.

Indie otevírá největší dočasnou nemocnici pro pacienty s covidem-19 na světě. | zdroj: YouTube

Indičtí zdravotníci se nyní obávají značného nárůstu počtu obětí. Indie je zatím v počtu mrtvých s koronavirem na osmém místě po USA, Brazílii, Británii, Itálii, Mexiku, Francii a Španělsku.

Během prvního červencového týdne Indie hlásila zhruba 450 mrtvých denně; první červnový týden to bylo průměrně 250 mrtvých a v květnu něco málo přes stovku.

Oficiální činitelé v pondělí zrušili plánované otevření Tádž Mahálu v obavách, že se covid-19 začne šířit mezi obyvateli severoindického města Ágra od návštěvníků mířících k této památce ze 17. století.

Pevninská Čína v pondělí zaznamenala osm nových případů nákazy koronavirem, což je dvojnásobek oproti předchozímu dni. Peking, kde se v červnu objevilo nové ohnisko nemoci covid-19, dnes za pondělí neoznámilo žádný přírůstek, uvedla agentura Reuters.

Všechny nové případy byly zjištěny u lidí, kteří do Číny přicestovali ze zahraničí. O den dříve byly importované případy tři.

Čína dnes také ohlásila, že v pondělí potvrdila 15 asymptomatických případů, kdy byl koronavirus zjištěn, ale lidé nevykazují žádné příznaky. V neděli takovýchto záchytů bylo jedenáct. Úmrtí s covidem-19 dnes Čína neoznámila žádné.

Země, která má zhruba 1,4 miliardy obyvatel a kde se virus poprvé před více než půl rokem prokázal, zaznamenala celkem 83.565 nakažených. Z nich 4634 na komplikace související s infekcí zemřelo.

V Indonésii a na Filipínách stoupá počet osob nakažených koronavirem. V Indonésii k dnešku přibylo 1268 případů nákazy a zemřelo 68 lidí s covidem-19. Celkový počet nakažených stoupl na 66.226, z nichž 3309 zemřelo, informovala agentura Reuters s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví.

Filipíny dnes potvrdily 1540 nových případů a šest úmrtí. Podle filipínského ministerstva zdravotnictví stoupl počet nakažených v zemi na 47.873, z nich 1309 zemřelo. Téměř pětina všech případů byla zaznamenána během posledních pěti dní.

Vláda indonéského ostrova Bali v pondělí oznámila, že se připravuje na návrat zahraničních turistů od letošního září. Bali, které patří mezi turisty nejvyhledávanější destinace na světě, těžce postihla mezinárodní restriktivní opatření kvůli pandemii covidu-19.

Guvernér Bali oznámil tříkrokový plán směřující k obnovení aktivit na ostrově. Místní turisté budou moci navštívit oblíbená místa na ostrově od devátého července, zahraniční turisté by se mohli začít vracet od 11. září. Bali zaznamenalo 1849 případů nákazy a 20 úmrtí spojených s covidem-19.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU přislíbila 33 milionů eur na pomoc Libanonu, v plánu je i dárcovská…

06.08.2020 15:03 Evropská unie přislíbila 33 milionů eur (téměř 865 milionů Kč) na pomoc libanonskému hlavnímu městu…

Znovuzvolený prezident Duda složil slib, opozice na protest rozvinula…

06.08.2020 14:09 Aktualizováno Polský konzervativní prezident Andrzej Duda, který minulý měsíc zvítězil v druhém kole…

Německo zavede povinné testy pro navrátilce z rizikových zemí, přibylo…

06.08.2020 13:48 Aktualizováno Německo zavede od soboty povinné testy na koronavirus pro lidi vracející se z rizikových oblastí.…

Británie zavede karanténu pro cestující z Belgie, píšou média

06.08.2020 13:23 Britská vláda zavede povinnou dvoutýdenní karanténu pro všechny, kdo do země přijedou z Belgie, ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama