Podle Prandelliho Itálie v boji s koronavirem zaváhala

Bývalý trenér italské fotbalové reprezentace Cesare Prandelli je přesvědčený, že Itálie začala bojovat s šířením nákazy koronaviru příliš pozdě. Dvaašedesátiletý kouč v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Lady Radio také uvedl, že několik jeho přátel už nemoci, kterou považuje za varování přírody, podlehlo.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Cesare Prandelli
doporučujeme

Itálie je po Číně, odkud se nákaza začala koncem prosince šířit, nejvíce zasaženou zemí. Novým typem koronaviru bylo nakaženo asi 17 tisíc lidí a téměř 1300 jich už zemřelo. "I já už ztratil několik přátel. U nás na vesnici uspořádali turnaj v bocce proti jiné vesnici a ten všechno odstartoval," uvedl Prandelli.

V Itálii od pondělí platí celonárodní karanténa a Serie A byla minimálně do 3. dubna přerušena. "Bohužel si myslím, že jsme k zavírání sáhli o týden pozdě," řekl Prandelli. "Teď musíme všichni něco málo obětovat v zájmu vyššího dobra. Možná se nám příroda snaží naznačit, že žijeme příliš rychle a měli bychom se nad sebou zamyslet," dodal.

"Všechno, co můžeme dělat, je, že zůstaneme doma a vyhneme se kontaktu s dalšími lidmi. A myslím, že pro většinu lidí to není tak hrozná oběť. Jak se v porovnání s nimi asi musí cítit všichni ti, co pracují v nemocnicích a už své milované rodiny neviděli několik dní?" přidal Prandelli.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Epidemie covidu-19 je ve Francii podle expertů pod kontrolou

05.06.2020 20:34 Aktualizováno Epidemie covidu-19 je ve Francii podle tamní vědecké rady, která koordinuje boj s pandemií,…

Lidí s covidem-19 v Itálii umírá méně, výskytů nákazy ale přibylo

05.06.2020 20:01 V Itálii klesá počet obětí koronaviru, už téměř týden se denní bilance mrtvých drží pod hranicí…

Afghánec vraždil v Rakousku u hranic s ČR, dostal doživotí

05.06.2020 19:21 Afghánského žadatele o azyl, který loni v říjnu v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských…

Velká většina států EU chce otevřít hranice do 15. června

05.06.2020 18:27 Aktualizováno elká většina států Evropské unie chce otevřít hranice uvnitř bloku do 15. června, všechny unijní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy