Pokračuje vyšetřování útoku v Nice, policie zadržela další čtyři osoby

Francouzská policie v rámci vyšetřování útoku v Nice, jež si minulý čtvrtek vyžádal tři oběti, zadržela další čtyři muže. Jeden z nich je podezřelý z kontaktů s pachatelem, píše s odvoláním na soudní zdroje agentura AFP. Ve čtvrtek spáchal teroristický útok v kostele v Nice mladý Tunisan, ozbrojený nožem a křičící Alláhu akbar (Bůh je veliký). Jedné ženě téměř uřízl hlavu a zabil ještě jednu ženu a jednoho muže.

Francouzská policie, ilustrační foto
doporučujeme

Podezřelý z napojení na pachatele je 29letý muž; tři další, ve věku od 23 do 45 let, policie vyšetřuje, protože se nacházeli v bytě prvního. Zadržení byli severně od Paříže v departementu Val d'Oise.

Z útoku v Nice je podezřelý jednadvacetiletý Tunisan, jehož tuniské sdělovací prostředky identifikují jako Ibráhíma Ísávího. Policisté ho při zásahu zranili a i nadále zůstává v nemocnici. Podle zdroje deníku Le Figaro a AFP se u něj potvrdila nákaza koronavirem, což může jeho výslech o několik dní odložit.

Policie od čtvrtka vzala v rámci vyšetřování do vazby dalších šest lidí. Všichni byli propuštěni, až na 29letého Tunisana, kterého policie podezírá, že s Ísávím přijel v září na italský ostrov Lampedusa a společně se pak vydali do Francie.

Silné vášně ve Francii i celosvětově 16. října vyvolalo zabití učitele, který při výuce konceptu svobody slova použil karikatury proroka islámu Mohameda. Z útoku na předměstí Paříže je podezřelý 18letý mladík čečenského původu. Prezident Emmanuel Macron následně hájil svobodu projevu, která podle něj zahrnuje i právo na zveřejňování podobných karikatur, což pobouřilo vyznavače islámu a v muslimských zemích vedlo k bezpočtu demonstrací či voláním po bojkotu francouzských produktů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výrok o gestapu vyhrotil spor v EU. Sílí tlak na vyloučení Orbánova…

26.11.2020 16:01 Spor kolem schvalování sedmiletého rozpočtu Evropské unie zvýšil tlak na nejsilnější politickou…

Nejasnosti kolem incidentu u německého kancléřství: Řidič spáchal podobný…

26.11.2020 14:48 Řidiče, který ve středu autem narazil do příjezdové brány sídla německé kancléřky Angely Merkelové…

Francie chce očkovat proti covidu ještě letos. Veřejnost je však skeptická…

26.11.2020 14:28 Francie chce začít první dávky očkovacích látek proti koronaviru v případě jejich schválení…

WHO: Třetí vlna zasáhne Evropu počátkem roku 2021, přijde před vakcínou

26.11.2020 13:38 Ačkoliv celý svět s očekáváním vyhlíží vakcíny proti novému typu koronaviru, zvláštní vyslanec…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama