Pokus o vraždu a antisemitismus. Útočník lopatou napadl židovského studenta v Hamburku

Německá policie začala dnes útok na židovského studenta v Hamburku vyšetřovat jako "pokus o vraždu" s antisemitským motivem. Mladíka zranili v neděli večer před synagogou. Informovaly o tom agentury AFP a AP.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Policie bezprostředně po útoku zadržela 29letého Němce s kazašskými kořeny. Vyšetřovatelé v kapse muže podezřelého z napadení našli dokument s hákovým křížem. Hamburská policie uvedla, že pravděpodobný útočník byl oblečen do součástí uniformy německé armády a zaútočil lopatou.

"Na základě hodnocení celkových okolností lze předpokládat, že se jednalo o antisemitsky motivovaný útok," uvedly německá policie a generální prokuratura.

"Situace, kdy se Židé stále častěji stávají terčem nenávisti, nesmí v právním státě, jako je Německo, nikoho nechat chladným," reagoval na incident vedoucí Ústřední rady Židů v Německu Josef Schuster.

Zranění, která student v neděli v Hamburku u synagogy utrpěl, jsou hodnocena jako vážná. Židé nyní slaví sedmidenní svátek sukot, svátek stánků, který letos končí 9. října.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemětřesení v Turecku a Řecku: Nejméně 14 mrtvých a stovky zraněných,…

30.10.2020 22:01 Aktualizováno Část Řecka a Turecka dnes zasáhlo silné zemětřesení s ohniskem v Egejském moři. Podle tureckého…

Francie hlásí 50 tisíc nakažených, Itálie 31 tisíc, Belgie a Británie 24…

30.10.2020 21:38 Aktualizováno V Itálii skokově narostla denní bilance nakažených koronavirem na více než 31.000. Je to nejvíc od…

Covidem-19 se nakazilo více než 45 milionů lidí

30.10.2020 21:27 Tempo šíření koronavirové nákazy ve světě se dál zrychluje a desítky zemí den co den hlásí rekordní…

Ve Varšavě se pochoduje na protest proti zákazu potratů

30.10.2020 19:33 Navzdory koronavirovým restrikcím se dnes tisíce lidí z celého Polska zapojily ve Varšavě do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama