Policie hledá svědky berlínské vraždy Gruzína, zveřejnila snímky

Berlínská policie hledá po nedávné vraždě Čečence s gruzínským pasem Zelimchana Changošviliho svědky, kteří znají možného pachatele nebo ho ještě před činem viděli. Dnes proto zveřejnila fotografii 49letého Rusa, jenž byl zadržen nedlouho po vraždě. Ukázala také snímek kola a elektrokoloběžky, které měl připraveny k útěku.

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Dnes o tom informovala agentura DPA. Policie zveřejnila fotografii postaršího muže s pleší, knírkem a bradkou. Horské kolo údajný vrah podle policie použil při útěku hned po výstřelech na 40letého Gruzína v berlínském parku.

Předtím, než z kola stihl přestoupit na připravenou elektrokoloběžku, ho už ale zatkla policie.

Podle informací médií přibývá indicií, že za vraždou v centru německé metropole z minulého týdne stojí Moskva. Podle magazínu Der Spiegel má ruský občan Vadim Andrejevič Sokolov, který je z vraždy podezřelý, číslo pasu ukazující na napojení na ruskou vojenskou tajnou službu GRU. Podezřelé jsou i další okolnosti. Kreml v minulém týdnu podíl na vraždě odmítl.

Zastřelený Changošvili v Gruzii úzce spolupracoval s tajnými službami a snažil se bojovat proti pronikání ruského vlivu do země. Poté, co se ho někdo pokusil zabít a Changošvili utrpěl několik střelných ran, se přestěhoval na Ukrajinu a pak dále do Německa.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Virolog: Onemocnět chřipkou a covidem najednou je nepravděpodobné. Roušky…

29.09.2020 22:23 Aktualizováno Ačkoliv hrozí, že se zdravotníci v zimních měsících budou potýkat s náporem pacientů trpících jak…

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

29.09.2020 22:23 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

FT upozornil na pochybné investice Vatikánu, papež chce reformy

29.09.2020 21:28 Podezřelé investice Vatikánu do luxusních nemovitostí v Londýně byly patrně vyšší, než se dosud…

Macron: EU bude v háji, pokud nebude zasedat i ve Štrasburku

29.09.2020 21:00 Pokud se bude Evropský parlament scházet jenom v Bruselu, bude Evropa "v háji". Dnes to před…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama