Policie na hranicích je nutná. Německo bude pokračovat v kontrolách, oznámil Seehofer

Německo bude podle ministra vnitra Horsta Seehofera pokračovat v intenzivnějších pohraničních kontrolách, které zahájilo v listopadu. Dokud se nezlepší ochrana vnějších hranic takzvaného schengenského prostoru volného pohybu, je to podle Seehofera nutné. Ministr to řekl na dnešní tiskové konferenci v Berlíně.

Horst Seehofer
doporučujeme

Německá policie kontroly na hranicích zpřísnila, aby předešla tomu, že se do země dostanou lidé, kteří to mají zakázané. Šlo o reakci na případ šéfa libanonského klanu Miri, který byl v červenci po letech vyhoštěn do Libanonu, ale v listopadu se znovu objevil v Německu, kde požádal o azyl.

"Výsledky ukazují, že silná policejní přítomnost v pohraniční oblasti je bezpodmínečně nutná," prohlásil dnes Seehofer, podle něhož to dokládají čísla za prvních 27 dní platnosti opatření. Německá policie během nich objevila 178 osob, které měly zákaz vstupu do spolkové republiky, a 249 lidí, na které byl vydán zatykač.

U hranic s Českem němečtí policisté odhalili 15 lidí se zákazem vstupu do země. Více jich ze sousedních zemí bylo jen v případě Rakouska (36) a Francie (32). Na dalších 19 nepovolených vstupů policie přišla na německých letištích a 44 ve vnitrozemí.

Německo se podle Seehofera zatím bez takto intenzivních kontrol neobejde. Aby to bylo možné, je potřeba ochrana vnějších hranic EU. Na nich chce Berlín prosadit takový režim, který umožní hned na místě přezkoumat, zda daná osoba skutečně potřebuje ochranu, či nikoli.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko zasáhlo zemětřesení. Poničilo kostel, cítit bylo i v Česku

20.01.2021 13:09 Aktualizováno Zemětřesení o síle 4,5 stupně zasáhlo v dnešních ranních hodinách centrální části Rakouska. Škody…

ONLINE: Koronavirem se v ČR nakazilo přes 900 tisíc lidí. Reprodukční…

20.01.2021 12:49 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES dnes po třech dnech stagnace stoupl ze 70 na 73 bodů. Nadále ale…

Nástup Bidena je začátkem nových vztahů, shodli se lídři EU

20.01.2021 12:40 Aktualizováno Nástup nového amerického prezidenta Joea Bidena je šancí oživit vztahy Evropské unie se Spojenými…

Merkelová podle Die Welt pohrozila sousedům hraničními kontrolami

20.01.2021 12:05 Slova německé kancléřky Angely Merkelové o možném obnovení hraničních kontrol v případě, že okolní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama