Policie na hranicích je nutná. Německo bude pokračovat v kontrolách, oznámil Seehofer

Německo bude podle ministra vnitra Horsta Seehofera pokračovat v intenzivnějších pohraničních kontrolách, které zahájilo v listopadu. Dokud se nezlepší ochrana vnějších hranic takzvaného schengenského prostoru volného pohybu, je to podle Seehofera nutné. Ministr to řekl na dnešní tiskové konferenci v Berlíně.

Horst Seehofer
doporučujeme

Německá policie kontroly na hranicích zpřísnila, aby předešla tomu, že se do země dostanou lidé, kteří to mají zakázané. Šlo o reakci na případ šéfa libanonského klanu Miri, který byl v červenci po letech vyhoštěn do Libanonu, ale v listopadu se znovu objevil v Německu, kde požádal o azyl.

"Výsledky ukazují, že silná policejní přítomnost v pohraniční oblasti je bezpodmínečně nutná," prohlásil dnes Seehofer, podle něhož to dokládají čísla za prvních 27 dní platnosti opatření. Německá policie během nich objevila 178 osob, které měly zákaz vstupu do spolkové republiky, a 249 lidí, na které byl vydán zatykač.

U hranic s Českem němečtí policisté odhalili 15 lidí se zákazem vstupu do země. Více jich ze sousedních zemí bylo jen v případě Rakouska (36) a Francie (32). Na dalších 19 nepovolených vstupů policie přišla na německých letištích a 44 ve vnitrozemí.

Německo se podle Seehofera zatím bez takto intenzivních kontrol neobejde. Aby to bylo možné, je potřeba ochrana vnějších hranic EU. Na nich chce Berlín prosadit takový režim, který umožní hned na místě přezkoumat, zda daná osoba skutečně potřebuje ochranu, či nikoli.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo už považuje za epidemicky rizikové celé Česko

25.09.2020 19:45 Aktualizováno Německo nově považuje za epidemicky rizikovou celou Českou republiku. Dnes večer to oznámil…

Covid: Reprodukční číslo v Británii je vyšší, než se odhadovalo. Rekord…

25.09.2020 19:12 Aktualizováno Reprodukční číslo, které poskytuje představu, kolik lidí může nakazit jeden člověk s koronavirem,…

Nakažených na Slovensku strmě přibývá, chystají se nová omezení

25.09.2020 19:09 Aktualizováno Slovensko ve čtvrtek třetí den v řadě zaznamenalo rekord potvrzených nových případů koronavirové…

Belgická vláda uvolnila restrikce, čelí kritice expertů

25.09.2020 18:16 Zkrácení karantény na týden, zmírnění povinnosti nosit roušky všude nebo zrušení zákazu cest do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama