Policie na hranicích je nutná. Německo bude pokračovat v kontrolách, oznámil Seehofer

Německo bude podle ministra vnitra Horsta Seehofera pokračovat v intenzivnějších pohraničních kontrolách, které zahájilo v listopadu. Dokud se nezlepší ochrana vnějších hranic takzvaného schengenského prostoru volného pohybu, je to podle Seehofera nutné. Ministr to řekl na dnešní tiskové konferenci v Berlíně.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Horst Seehofer
doporučujeme

Německá policie kontroly na hranicích zpřísnila, aby předešla tomu, že se do země dostanou lidé, kteří to mají zakázané. Šlo o reakci na případ šéfa libanonského klanu Miri, který byl v červenci po letech vyhoštěn do Libanonu, ale v listopadu se znovu objevil v Německu, kde požádal o azyl.

"Výsledky ukazují, že silná policejní přítomnost v pohraniční oblasti je bezpodmínečně nutná," prohlásil dnes Seehofer, podle něhož to dokládají čísla za prvních 27 dní platnosti opatření. Německá policie během nich objevila 178 osob, které měly zákaz vstupu do spolkové republiky, a 249 lidí, na které byl vydán zatykač.

U hranic s Českem němečtí policisté odhalili 15 lidí se zákazem vstupu do země. Více jich ze sousedních zemí bylo jen v případě Rakouska (36) a Francie (32). Na dalších 19 nepovolených vstupů policie přišla na německých letištích a 44 ve vnitrozemí.

Německo se podle Seehofera zatím bez takto intenzivních kontrol neobejde. Aby to bylo možné, je potřeba ochrana vnějších hranic EU. Na nich chce Berlín prosadit takový režim, který umožní hned na místě přezkoumat, zda daná osoba skutečně potřebuje ochranu, či nikoli.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Johnson zvažuje kontroly mezi Severním Irskem a Velkou Británií

08.12.2019 20:38 Předvolební boj v Británii směřuje do finiše a premiér Boris Johnson i přes značné vedení v…

Německá policie zatkla kvůli smrti hasiče dva mladíky

08.12.2019 20:30 Německá policie zatkla dva mladíky v souvislosti s pouličním konfliktem ve městě Augsburg, který v…

Papež povýšil Luise Antonia Tagleho, může být jeho nástupcem

08.12.2019 18:30 Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro…

Počet mrtvých po výbuchu v Prešově klesl z osmi na sedm

08.12.2019 17:18 Aktualizováno Slovenským záchranářům se dnes nepodařilo najít nezvěstnou osobu v troskách vrchní části…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama