Policie zatkla aktivisty na letišti Heathrow, plánovali útoky dronem

Londýnská policie dnes na letišti Heathrow zatkla deset členů klimatického hnutí, které plánuje prostřednictvím bezpilotních letounů narušit provoz tohoto rušného dopravního uzlu na protest proti jeho rozšíření. Skupina na twitteru uvedla, že se jí zatím podařilo vypustit jeden bezpilotní letoun z plánovaných tří. Podle mluvčí Heathrow nicméně letiště funguje normálně. Na místě je mnoho policistů, napsal server Sky News.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Pět aktivistů ze skupiny Heathrow Pause, která je odnoží mezinárodního hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí), zatkla policie preventivně už ve čtvrtek. Podle britského tisku mezi nimi byli i dva potenciální piloti dronů.

Dnes brzy ráno skupina Heathrow Pause na twitteru napsala, že její stroje nemohly vzlétnout, protože letiště blokuje rádiový signál nutný pro jejich ovládání. Později oznámila, že jeden stroj se jí podařilo vypustit a další mají následovat během dne.

Aktivisté už ve středu uvedli, že se svými stroji chtějí létat ve výlučné zóně kolem letiště jen ve výšce kolem dvou metrů a mimo dráhy letadel, aby neohrozili bezpečnost letů. Policie je ale varovala, že jejich akce, která by mohla narušit stovky spojů, je nezákonná a ti, kteří se jí zúčastní, budou zatčeni.

Součástí plánovaného rozšíření letiště Heathrow je i kontroverzní stavba třetí ranveje, proti níž ekologičtí aktivisté opakovaně protestují. Proti je i současný londýnský starosta Sadiq Khan. Dráha má být hotová do roku 2026.

Projekt za odhadovaných 18 miliard liber (522 miliard Kč) má zvýšit roční kapacitu letiště ze 473.000 letů v roce 2016 na 740.000 letů. Podle kritiků bude mít nové dopravní zatížení negativní dopad na kvalitu ovzduší a zvýší hladinu hluku.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Americká armáda plánuje velké cvičení v Evropě, pošle sem tisíce vojáků

09.12.2019 20:05 Aktualizováno Spojené státy v rámci rozsáhlého cvičení s evropskými státy NATO pošlou v dubnu a květnu…

Johnson řeší komplikace během kampaně. Srazí mu vaz jedna fotka?

09.12.2019 19:22 Tři dny před parlamentními volbami poutá v Británii značnou pozornost fotografie nemocného chlapce,…

Petříček kriticky o EU. Na mezinárodním poli musí být efektivnější

09.12.2019 19:01 Aktualizováno Země Evropské unie by měly aktivněji a účinněji používat společnou zahraniční politiku, aby dodaly…

Výbuch v Prešově: Část poškozeného domu půjde k zemi

09.12.2019 18:55 V příštích dnech se začne bourat část dvanáctipatrového domu v Prešově na východním Slovensku,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama