Polovina historického centra Benátek pod vodou, holínky jsou běžná obuv

Po vydatných deštích je zaplavena skoro polovina historického centra italských Benátek. Voda se dostala do kaváren, obchodů, ale také do baziliky svatého Marka, tedy hlavního kostela tohoto turisty oblíbeného města. Dnes o tom informovala agentura APA.

Benátky jsou pod vodou
doporučujeme

V bazilice byly postaveny mobilní zátarasy, aby voda nepronikla do kaple, kde jsou obrazy znázorňující legendu o svatém Markovi. Dóžecí palác, jedna z hlavních turistických atrakcí, byl dnes otevřený, ale jeho správa radí návštěvníkům, aby k němu došli po lávkách, které byly v zaplavených ulicích instalovány pro chodce. Z bezpečnostních důvodů zůstaly dnes zavřené školky. Pod vodou je podle APA asi 45 procent plochy středu světoznámého města.

Agentura AP píše, že řada hotelů má pro své hosty připravené zásoby holínek a že tato obuv, pokud možno až nad kolena, je nyní součástí botníku mnoha Benátčanů.

Velkou vodu zažívají Benátky v období od podzimu do jara poměrně často, připomíná AP. Slaná voda, která centrum zalévá, se podepisuje na stavu staveb ve městě.

Meteorologové další lijáky pro severovýchod Itálie předpovídají na dnešní večer, pršet má také na Sicílii i v dalších jižně položených oblastech země. Nepřízeň počasí trápí také kraje Apulie a Basilicata, kde vichr provázející lijáky poničil skleníky, vyvracel ovocné stromy a narušil sklizeň oliv, která ještě neskončila. Místní zemědělský svaz škody vyčíslil na miliony eur (desítky milionů korun).

Ze Sicílie jsou hlášeny sesuvy půdy a záplavy. Na některých regionálních železničních tratích byl přerušen provoz. Špatné počasí by mělo v Itálii trvat do víkendu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vymýtit covid-19 potrvá dlouhé roky, varuje profesor imunologie

24.10.2020 00:01 NÁZOR - Většina vědců soudí, že přísná kontrola, včetně efektivního trasování, testování a izolace,…

Tisíce maďarských studentů demonstrovaly v Budapešti

23.10.2020 21:54 Tisíce maďarských studentů dnes demonstrovaly v Budapešti s pochodněmi v rukou proti ztrátě…

Počet lidí nakažených koronavirem ve Francii přesáhl milion

23.10.2020 20:52 Ve Francii se během epidemie nakazilo koronavirem již přes milion lidí. Po Španělsku je to další…

Slovinský premiér Janša podpořil Trumpa, Biden by byl podle něj slabý

23.10.2020 20:28 Slovinský premiér Janez Janša v nadcházejícím volebním klání ve Spojených státech veřejně podpořil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama