Polsko hlásí téměř 30 tisíc nakažených, je to dosud nejvíce

Polské ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo 29.978 nově potvrzených případů nákazy koronavirem za poslední den. To je nejvyšší denní přírůstek v zemi od vypuknutí pandemie, píší agentury PAP a Reuters. Resort dále zaznamenal 575 úmrtí s covidem-19 za posledních 24 hodin, což je podle Reuters denní maximum v letošním roce.

Koronavirus, ilustrační fotografie
doporučujeme

Země, kde žije na 38 milionů obyvatel, dosud eviduje přes 2,1 milionu případů infekce a 50.340 úmrtí.

V nemocnicích v současné době leží 26.511 pacientů s covidem-19, což je o 436 nemocných více oproti předchozímu dnu, podotkl server onet.pl Z toho 2537 pacientů musí být napojených na plicní ventilaci.

Epidemická situace v Polsku se zhoršuje a vláda minulý týden rozhodla o zpřísnění karanténních opatření - zavřela například divadla, kina, hotely, bazény, sportoviště a omezila provoz nákupních center. Tato omezení mají platit do 9. dubna.

Ve čtvrtek kabinet plánuje oznámit další restrikce. "Nemůžeme k této situaci zůstat lhostejní a budeme muset přijmout rozhodnutí," řekl televizi Polsat News šéf kanceláře premiéra a současně vládní zmocněnec pro očkování Michal Dworczyk ještě před dnešním zveřejněním posledních denních přírůstků.

Agentura Reuters píše, že opatření pravděpodobně vláda zavede před blížícími se Velikonocemi, kdy řada obyvatel silně katolického Polska navštěvuje hojně kostely a setkává se s příbuznými. "Musíme třetí vlnu (pandemie) udusit. Proto oznámíme nová omezení... která budou platit během týdne před a v týdnu po (velikonočních) svátcích," prohlásil dnes premiér Mateusz Morawiecki. Konkrétnější informace k dalším karanténním opatřením ale zatím nenabídl.

Polští zdravotníci dosud podali lidem 5.193.835 dávek vakcín proti covidu-19, přičemž přes 1,8 milionu osob už dostalo obě dávky očkovacích preparátů, uvedla agentura PAP s odvoláním na vládní web gov.pl.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NATO zahájí odchod z Afghánistánu v květnu, potrvá několik měsíců

14.04.2021 21:46 Jednotky Severoatlantické aliance zahájí postupný odchod z Afghánistánu 1. května, Spojené státy…

Belgie chce rozvolnit na začátku května, Francie hlásí přes 43.000 nákaz

14.04.2021 20:57 Belgie plánuje na začátku května po šestiměsíční přestávce kvůli koronaviru znovu otevřít venkovní…

Orbán: Zahrádky v restauracích se otevřou, když bude očkováno 3,5 milionu…

14.04.2021 19:33 Maďarsko uvolní další opatření proti šíření koronaviru, jakmile bude naočkováno proti covidu 3,5…

V EU jsou na tom v očkování proti covidu nejlépe Malta a Maďarsko

14.04.2021 16:30 Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové bylo v EU podáno již 100 milionů dávek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama