Polsko plánuje obnovení kontrol na hranicích s Českem a Slovenskem

Polská vláda plánuje zavedení kontrol na hranicích s Českou republikou a Slovenskem kvůli aktuální epidemické situaci v těchto sousedních zemích. Předběžně by zpřísňující opatření měla platit od soboty, řekl dnes rozhlasové stanici Tok.fm polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski.

Polská policie, ilustrační foto
doporučujeme

Podrobnosti zamýšlených zpřísňujících opatření kvůli vysokému tempu šíření koronaviru v Polsku a v sousedních zemích vláda podle ministra oznámí na dnešní tiskové konferenci, která se čeká kolem poledne. S přitvrzením restrikcí se počítá i pro polské regiony zasažené nejvážněji britskou mutací koronaviru, uvedl přitom Niedzielski.

Informoval mimo jiné, že denní přírůstek potvrzených případů nákazy v zemi znovu stoupl nad 10.000. Během úterý jich přibylo 12.146, což je o přibližně 3500 více než před týdnem.

Podle aktuálních údajů webu českého ministerstva zdravotnictví v ČR přibylo v úterý 15.672 nových případů nemoci covid-19, což je nejvíce od 6. ledna. Polsko má zhruba 38 milionů obyvatel, tedy téměř čtyřnásobek oproti Česku.

Polská vláda s platností od úterý upravila některá opatření proti šíření koronaviru. Jedno z nich se týká příjezdu do Polska ze zahraničí, kdy se nástupu do karantény cestovatelé z ciziny vyhnou v případě, že předloží osvědčení o očkování vakcínou proti covidu-19 schválenou Evropskou unií. Podle českého velvyslanectví ve Varšavě tato úprava pravidel neznamená pro české občany žádné změny.

Polská vláda uvolnila některá omezení a otevřela sjezdovky i kina, hotely a divadla s omezenou kapacitou do padesáti procent. Úřady ale varovaly, že tato uvolnění bude možná nutné odvolat v závislosti na vývoji epidemické situace.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přibylo 2198 nakažených. Cestování mezi okresy v noci skončí. Po 254 dnech…

11.04.2021 22:00 Aktualizováno Za sobotu přibylo 2198 nakažených. O půlnoci na pondělí v Česku po půl roce končí nouzový stav.…

Macron má podle průzkumu největší šance na výhru ve volbách v roce 2022

11.04.2021 15:34 Rok před prvním kolem prezidentských voleb ve Francii všechny scénáře slibují postup do druhého…

Česko příští týden navštíví nový slovenský premiér Heger

11.04.2021 15:11 Českou republiku příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger. Setká se mimo jiné s…

Důchodce na severu Itálie zastřelil čtyři lidi

11.04.2021 13:00 Penzista zastřelil svou ženu, postiženého syna a manželský pár ze sousedství v širší aglomeraci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama