Polsko: Téměř tři sta zadržených po demonstraci proti restrikcím

Varšavská policie zadržela skoro 300 lidí v souvislosti se sobotními protesty proti novým opatřením, která mají zpomalit šíření koronaviru. Uvedl to dnes policejní mluvčí. Polské ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo 11.742 nově potvrzených případů koronaviru. Zemřelo podle něj dalších 87 osob.

Demonstrace v Polsku
doporučujeme

Do sobotních protestů se zapojily tisíce lidí. Demonstranti podle policie útočili na policisty, na které házeli kameny, lahve a petardy. Policisté v některých případech proti demonstrantům použili slzný plyn, napsala agentura Reuters.

"Máme 278 zadržených," uvedl dnes policejní mluvčí. "Čelili jsme jasným projevům agrese, tito lidé s námi přišli bojovat," dodal. Demonstrace mimo jiné porušila zákaz shromažďování více než pěti lidí, který v rámci nových protikoronavirových opatření vstoupil v platnost právě v sobotu.

Před týdnem se kvůli opatřením proti šíření koronaviru demonstrovalo také v Praze, policisté tehdy zadrželi 144 osob. Část demonstrantů se po oficiálním konci akce na pražském Staroměstském náměstí střetla s policií. Házeli na policisty lahve, kameny, odpadkové koše i petardy. Policie použila slzný plyn, vodní dělo a zásahové výbušky, vytlačovala je koňmi i vozidly.

Polsko nyní stejně jako Česká republika a další evropské země zažívá vzestup počtu případů nákazy koronavirem, mezi nakaženými je i polský prezident Andrzej Duda. Nová opatření zahrnují také například dvoutýdenní uzavření restaurací a barů.

Polsko, kde žije 37 milionů lidí, zaznamenalo první případ koronaviru na svém území 4. března. Od té doby se tam infikovalo už 253.700 lidí, z nichž 4438 zemřelo. Zotavilo se dosud 109.344 Poláků.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet případů nákazy covidem-19 v Itálii či Turecku stoupá

04.12.2020 20:20 Aktualizováno Rekordních 32.736 případů nákazy koronavirem za posledních 24 hodin zaznamenalo Turecko, kde za…

Omezení při cestování na Slovensko se nebude týkat ani dopravců

04.12.2020 19:31 Aktualizováno Zpřísnění podmínek při cestách na Slovensko z rizikových zemí včetně Česka v souvislosti s…

Řecký premiér Mitsotakis porušil koronavirová pravidla výletem do hor

04.12.2020 17:12 Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis se stal terčem kritiky kvůli výletu na kole do hor, kterým patrně…

Kellner jednal se slovinským premiérem Janšou, patrně šlo o média

04.12.2020 17:07 Český miliardář Petr Kellner ve čtvrtek jednal v Lublani se slovinským premiérem Janezem Janšou.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama