Portugalsko nařídilo nosit roušky v rušných venkovních oblastech

Ochranné roušky budou muset následujících nejméně 70 dní nosit obyvatelé Portugalska v rušných venkovních oblastech. Jde o nové opatření, o němž dnes rozhodl portugalský parlament ve snaze dostat pod kontrolu nárůst nákazy covidem-19.

Ilustrační foto
doporučujeme

Jak napsala agentura Reuters, rouška je povinná pro obyvatele starší deseti let ve vnějších prostorách všude tam, kde není možné zajistit fyzické odstup od ostatních.

"Tohle měli přijmout už dávno, před více než půl rokem," řekl agentuře Reuters osmašedesátiletý taxikář Antonio José, který s rouškou na obličeji čekal na dalšího zákazníka.

Většina evropských zemí zesiluje restriktivní opatření, aby zvládla druhou vlnu koronaviru. "Je dobře, že následujeme další evropské země ve snaze zabít tenhle virus," dodal osmadvacetiletý Ulrich z Belgie, který žije v Portugalsku.

Někteří obyvatelé Lisabonu ale nejsou přesvědčení, že budou všichni dodržovat nové pravidlo, a někteří míní, že nošení roušek ve vnitřních veřejných prostorách a v obchodech je více než dostačující. Za porušení tohoto opatření hrozí pokuta 100 až 500 eur (asi 2700 až 13.500 korun).

Portugalsko, které má jen o málo více než deset miliónů obyvatel, zatím zaznamenalo relativně nízký počet nakažených - od začátku pandemie byl covid-19 diagnostikován u 109.541 lidí a 2245 osob s touto nákazou zemřelo. Ve čtvrtek nicméně zaznamenalo 3270 nových případů, což je nejvyšší nárůst od začátku pandemie. Většina nových případů je koncentrována v severní části země a kolem Lisabonu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Maďarsko hlásí 193 úmrtí kvůli covidu, rekord třetí den v řadě

05.12.2020 18:39 V Maďarsku za posledních 24 hodin přibylo 193 úmrtí pacientů nakažených koronavirem, píše agentura…

Demonstrace Francouzů proti policejní brutalitě se zvrhla. Protestující…

05.12.2020 17:29 Při demonstracích zaměřených podle organizátorů proti policejní brutalitě dnes v Paříži desítky…

Ve Francii pochovali bývalého prezidenta Giscarda d'Estaing, přišlo 30 lidí

05.12.2020 16:07 Ve francouzském městě Authon byl dnes pochován v úzkém rodinném kruhu bývalý francouzský prezident…

Ochránci práv kritizují návštěvu egyptského prezidenta ve Francii

05.12.2020 13:05 Francouzské organizace na ochranu lidských práv vyzvaly francouzského prezidenta Emmanuela Macrona,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama