Portugalsko sužují vysoké teploty, rozsáhlý požár vypukl v Řecku

Portugalsko vydalo pro celou zemi varování kvůli vysokému riziku lesních požárů v souvislosti s vysokými teplotami, které meteorologové v těchto dnech očekávají. Požár, s nímž bojovalo o víkendu v centru země přes 800 hasičů, se už podařilo dostat pod kontrolu, informovala místní média.

Portugalsko zachvátily lesní požáry, vyžádaly si desítky mrtvých
doporučujeme

S lesními požáry se potýká také Řecko, kde od neděle do pondělního večera hořely lesy na 63 místech. Většinu z těchto požárů se podařilo dostat pod kontrolu už v počátečním stádiu, uvedla dnes agentura AMNA.

V Řecku bojovali hasiči minulý týden s rozsáhlým lesním požárem na východě Peloponéského poloostrova nedaleko přímořské vesnice Kechries, asi 80 kilometrů jihozápadně od Atén. Tento požár už se podařilo zdolat, místo je ale stále pod dozorem.

zdroj: YouTube

V pondělí hasilo asi 60 hasičů s dvěma vrtulníky požár v horské oblasti na východě ostrova Kréta.

Varování s vysokým rizikem požárů, které znamená pohotovost požárníků, policie a záchranné služby a zákaz rozdělávání ohňů v blízkosti lesa, platí v asi 50 okresech na severu a v centrální části Portugalska. Varování s nižším rizikem bylo ale vydáno pro celou zemi, a to zatím do dnešní půlnoci.

V pondělí ráno se hasičům podařilo dostat pod kontrolu požár v oblasti kolem obce Oleiros v centrálním Portugalsku.

Několik lidí tam muselo být preventivně evakuováno. V souvislosti s požáry v sobotu zahynul při dopravní nehodě 21letý hasič. Toto léto už zemřeli v Portugalsku při své práci dva další hasiči.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi mířící do Řecka budou muset mít test na covid

10.08.2020 22:09 Aktualizováno Řecko kvůli nárůstu případů nákazy koronavirem zpřísňuje epidemická opatření, včetně pravidel pro…

Slovensko vyhostilo tři ruské diplomaty

10.08.2020 21:56 Aktualizováno Slovensko vyhostilo tři ruské diplomaty. Slovenskému Denníku N to potvrdil mluvčí slovenské…

Paříž zavedla zóny, kde se musí povinně nosit roušky. Opatření je terčem…

10.08.2020 19:18 Aktualizováno Na nejrušnějších místech Paříže se musí od dnešního rána povinně nosit roušky. Lidé si musí nos a…

Školy v Berlíně mohou vyučovat i bez dodržování odstupu

10.08.2020 19:04 Školy v německém hlavním městě mohou vyučovat i bez dodržování jinak platného nařízení o minimálním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama