Potrestání slovenského poslance za xenofobii je správné, píše tisk

Rozhodnutí slovenského nejvyššího soudu, že poslanec krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Milan Mazurek se dopustil trestného činu svými výroky vůči Romům, bylo správné, byť LSNS neublíží a strana verdikt soudu zneužije. Napsal to dnes slovenský tisk.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Slovenský extremista Marián Kotleba
doporučujeme

"Fašista má oficiálně od soudu potvrzeno, že je fašistou. Vzhledem k tomu, že poslanec Milan Mazurek ničeho nelituje, ani ztráty poslaneckého mandátu, tím vlastně potvrzuje, že je fašistou. Demokraty to sice může těšit, jedna vlaštovka ovšem jaro nedělá," napsal list Pravda.

Deník předpokládá, že LSNS verdikt zneužije, když bude všude tvrdit, že se jí pokoušejí umlčet. Podle něj je nyní na řadě generální prokurátor, aby podal takový návrh na rozpuštění LSNS, který nejvyšší soud přijme, protože jinak bude "hnědý mor" posilovat. Letos na jaře slovenský nejvyšší soud dřívější návrh prokuratury na rozpuštění LSNS odmítl.

"Nejvyšší soud rozhodl správně, Mazurek skončil jako poslanec, ale pro něj i pro LSNS začíná nové období, když ho budou klamně prezentovat jako oběť systému," uvedl list Denník. Dodal, že rozsudek nejvyšší soudu neotřese LSNS, která je podle sondáží třetí nejsilnější stranou.

Podle listu Sme se nelze tvářit, že LSNS je chráněna před zákonem jen proto, že jí mohou stoupnout preference. "Už je na čase, aby nás tento stát začal chránit před těmi, co se odmítají sklonit před zákony této země," uvedl deník. LSNS označil za spolek, který šíří bludy o společnosti, nerespektuje její občanský charakter a při střetu se zákonem dokáže jen kličkovat.

Loading...
Vstupte do diskuze (22)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skandál? Johnson prosazoval brexit kvůli kariéře, oznámil Cameron

16.09.2019 03:30 Současný britský premiér Boris Johnson při brexitovém referendu v roce 2016 podpořil vystoupení…

Chlapec snědl hamburger z Lidlu. Ochrnul a po osmi letech zemřel

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Mladý chlapec kompletně ochrnul po konzumaci kontaminovaného hamburgeru zakoupeného v obchodu Lidl.…

Útok na ropná pole je hrozbou pro bezpečnost, EU varuje před nestabilitou

15.09.2019 18:15 Sobotní útok bezpilotními letouny na dvě ropná zařízení společnosti Saudi Aramco představuje…

Británie odvolá brexit? Opozice chce po volbách velké změny

15.09.2019 17:49 Britští opoziční Liberální demokraté odvolají brexit, pokud se ve volbách dostanou k moci. Dnes si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama