Potrestání slovenského poslance za xenofobii je správné, píše tisk

Rozhodnutí slovenského nejvyššího soudu, že poslanec krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Milan Mazurek se dopustil trestného činu svými výroky vůči Romům, bylo správné, byť LSNS neublíží a strana verdikt soudu zneužije. Napsal to dnes slovenský tisk.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Slovenský extremista Marián Kotleba
doporučujeme

"Fašista má oficiálně od soudu potvrzeno, že je fašistou. Vzhledem k tomu, že poslanec Milan Mazurek ničeho nelituje, ani ztráty poslaneckého mandátu, tím vlastně potvrzuje, že je fašistou. Demokraty to sice může těšit, jedna vlaštovka ovšem jaro nedělá," napsal list Pravda.

Deník předpokládá, že LSNS verdikt zneužije, když bude všude tvrdit, že se jí pokoušejí umlčet. Podle něj je nyní na řadě generální prokurátor, aby podal takový návrh na rozpuštění LSNS, který nejvyšší soud přijme, protože jinak bude "hnědý mor" posilovat. Letos na jaře slovenský nejvyšší soud dřívější návrh prokuratury na rozpuštění LSNS odmítl.

"Nejvyšší soud rozhodl správně, Mazurek skončil jako poslanec, ale pro něj i pro LSNS začíná nové období, když ho budou klamně prezentovat jako oběť systému," uvedl list Denník. Dodal, že rozsudek nejvyšší soudu neotřese LSNS, která je podle sondáží třetí nejsilnější stranou.

Podle listu Sme se nelze tvářit, že LSNS je chráněna před zákonem jen proto, že jí mohou stoupnout preference. "Už je na čase, aby nás tento stát začal chránit před těmi, co se odmítají sklonit před zákony této země," uvedl deník. LSNS označil za spolek, který šíří bludy o společnosti, nerespektuje její občanský charakter a při střetu se zákonem dokáže jen kličkovat.

Loading...
Vstupte do diskuze (22)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Nemohu dýchat." Protesty kvůli smrti černocha Floyda se šíří z USA do…

31.05.2020 20:28 Aktualizováno Smrt amerického černocha George Floyda při zásahu minneapoliské policie vyvolala vlnu protestů…

Rumunský premiér Orban neměl roušku a navíc kouřil, zaplatil pokutu

31.05.2020 19:29 Aktualizováno Předseda rumunské vlády Ludovic Orban musel v sobotu zaplatit pokutu 3000 lei (téměř 17.000 korun),…

V Itálii zemřelo dalších 75 pacientů s nemocí covid-19. Jaká je situace ve…

31.05.2020 19:17 Aktualizováno Počet úmrtí lidí s nemocí covid-19 se v Itálii za poslední den zvýšil o 75 na 33.415. O den dříve…

"Skoncujeme s pandemií." Ve Španělsku má být naposledy prodlouženo omezení…

31.05.2020 18:20 Španělský premiér Pedro Sánchez dnes uvedl, že jeho země potřebuje prodloužit omezení pohybu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy