Povodně ve Francii a Itálii mají už 12 obětí, moře vyplavilo těla

Rozsáhlé záplavy na jihovýchodě Francie a severozápadě Itálie si od pátku vyžádaly nejméně 12 obětí. Informovala o tom dnes agentura AP. Podle francouzského premiéra Jeana Castexe se dvě desítky lidí stále pohřešují.

Povodně, ilustrační fotografie
doporučujeme

Guvernér italského regionu Piemont Alberto Cirio odhadl, že jen v této těžce zasažené oblasti způsobily rozvodněné řeky škody za miliardu eur. Na pobřeží v Ligurii moře vyplavilo už osm mrtvých těl, část z nich jsou možná nebožtíci ze zaplaveného hřbitova.

Řeky ve francouzském departementu Alpes-Maritimes a italských regionech Ligurie a Piemont se koncem minulého týdne rozvodnily po vydatných deštích. Voda strhávala domy, silnice i mosty a mnoho horských oblastí se potýkalo se sesuvy půdy.

Castex dnes řekl, že v postiženém hornatém regionu, kde žije zhruba 12.000 lidí, bylo nasazeno 900 záchranářů, 500 policistů a skupina vojáků. Zhruba 700 obyvatel bylo evakuováno a dočasně pobývají v hotelech nebo v jiném náhradním ubytování. Oblast by měl ve středu navštívit prezident Emmanuel Macron.

Vedení italských regionů Piemont, Ligurie a Valle d'Aosta počítá s tím, že hmotné škody dosáhnou několika miliard eur, napsala agentura DPA.

Na pobřeží v Ligurii se dnes podle agentury ANSA našlo další vyplavené mrtvé tělo, od konce minulého týdne už osmé. Podle italských úřadů se zatím podařilo identifikovat jen muže z ligurského městečka Airole, kterého i s autem strhla řeka Roya. Další mrtví mohou být osoby pohřešované francouzskými úřady, vyloučeno ale není ani to, že jde o nebožtíky z vyplavených francouzských hřbitovů. Podle italských médií této teorii nahrává fakt, že těla údajně byla ve vysokém stadiu rozkladu.

Povodně zničily například hřbitovy ve francouzských obcích Saint-Martin-de-Vesubie a Tende. Starosta Tende Jean-Pierre Vassallo listu Le Parisien řekl, že hřbitov velká voda rozdělila na dvě poloviny a některá pohřbená těla se ocitla mimo hroby.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Slovensku poprvé zemřelo více lidí, než se narodilo

09.03.2021 11:07 Na Slovensku loni poprvé od roku 2003 zemřelo více lidí, než se narodilo. Počet úmrtí, který byl…

Belgická policie podniká masivní zátah proti organizovanému zločinu, v…

09.03.2021 09:46 Policie od dnešního rána provádí masivní zátah proti organizovanému zločinu na území celé Belgie,…

ONLINE: Šíření koronaviru zpomaluje. Zemřelo už 2,6 milionu lidí, v Česku…

09.03.2021 09:06 Aktualizováno Reprodukční číslo nemoci covid-19 v Česku k dnešku kleslo pod hodnotu jedna, což znamená…

Neschvalujte Sputnik V, vyzvala EMA státy EU. O ruskou a čínskou vakcínu…

08.03.2021 22:01 Aktualizováno Německo dnes pokračuje v postupném uvolňování protikoronavirových opatření, otevřít se mohou s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama