Povodně ve Francii a Itálii mají už 12 obětí, moře vyplavilo těla

Rozsáhlé záplavy na jihovýchodě Francie a severozápadě Itálie si od pátku vyžádaly nejméně 12 obětí. Informovala o tom dnes agentura AP. Podle francouzského premiéra Jeana Castexe se dvě desítky lidí stále pohřešují.

Povodně, ilustrační fotografie
doporučujeme

Guvernér italského regionu Piemont Alberto Cirio odhadl, že jen v této těžce zasažené oblasti způsobily rozvodněné řeky škody za miliardu eur. Na pobřeží v Ligurii moře vyplavilo už osm mrtvých těl, část z nich jsou možná nebožtíci ze zaplaveného hřbitova.

Řeky ve francouzském departementu Alpes-Maritimes a italských regionech Ligurie a Piemont se koncem minulého týdne rozvodnily po vydatných deštích. Voda strhávala domy, silnice i mosty a mnoho horských oblastí se potýkalo se sesuvy půdy.

Castex dnes řekl, že v postiženém hornatém regionu, kde žije zhruba 12.000 lidí, bylo nasazeno 900 záchranářů, 500 policistů a skupina vojáků. Zhruba 700 obyvatel bylo evakuováno a dočasně pobývají v hotelech nebo v jiném náhradním ubytování. Oblast by měl ve středu navštívit prezident Emmanuel Macron.

Vedení italských regionů Piemont, Ligurie a Valle d'Aosta počítá s tím, že hmotné škody dosáhnou několika miliard eur, napsala agentura DPA.

Na pobřeží v Ligurii se dnes podle agentury ANSA našlo další vyplavené mrtvé tělo, od konce minulého týdne už osmé. Podle italských úřadů se zatím podařilo identifikovat jen muže z ligurského městečka Airole, kterého i s autem strhla řeka Roya. Další mrtví mohou být osoby pohřešované francouzskými úřady, vyloučeno ale není ani to, že jde o nebožtíky z vyplavených francouzských hřbitovů. Podle italských médií této teorii nahrává fakt, že těla údajně byla ve vysokém stadiu rozkladu.

Povodně zničily například hřbitovy ve francouzských obcích Saint-Martin-de-Vesubie a Tende. Starosta Tende Jean-Pierre Vassallo listu Le Parisien řekl, že hřbitov velká voda rozdělila na dvě poloviny a některá pohřbená těla se ocitla mimo hroby.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řecko vyzvalo země EU, aby zvážily setrvání celní unie s Tureckem

21.10.2020 21:53 Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní…

Macron uctil památku zavražděného učitele, odsoudil zbabělce

21.10.2020 21:24 Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes při tryzně na univerzitní půdě Sorbonny uctil památku…

V Itálii přibylo 15 tisíc nakažených, výrazně vzrostl i počet mrtvých

21.10.2020 20:42 Aktualizováno Počet nových nakažených koronavirem v Itálii dnes překročil hranici 15.000 osob. To je nejvíce od…

Bavorsko chce zavést povinné covid testy pro pendlery, také z Česka

21.10.2020 20:26 Aktualizováno Bavorsko zavede povinné testování lidí, kteří do země přijíždějí za prací z rizikových oblastí v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama