Přejezd Bulharska do Řecka bude možný jen s negativním testem

Zahraniční turisté přijíždějící do Řecka pozemní cestou přes Bulharsko se budou muset od úterního rána prokázat negativním testem na nemoc covid-19, způsobovanou koronavirem. Podle agentury Reuters to dnes oznámila řecká vláda ve snaze zamezit šíření koronavirové infekce v době vrcholící turistické sezony.

Bulharsko, ilustrační foto
doporučujeme

Toto nejnovější omezující opatření vstoupí v platnost 14. července v pět hodin ráno SELČ, oznámil mluvčí vlády. Dodal, že test, jímž se budou prokazovat lidé přejíždějící do Řecka přes bulharskou hranici, nesmí být starší než 72 hodin.

Hranici s Bulharskem, přes kterou přijíždějí do Řecka tisíce turistů, Atény po tříměsíčním uzavření kvůli koronaviru znovu otevřely 17. června.

Vláda v rámci preventivních opatření rovněž sdělila, že návštěvníci nyní musejí vyplnit formulář s údaji, kde se budou nacházet, 24 hodin před příjezdem do země. Doposud tak museli učinit předem 48 hodin.

Řecku se podařilo zabránit šíření nového viru hlavně kvůli včasnému přijetí opatření omezujících cestování. Od svého prvního potvrzeného případu nákazy koronavirem v únoru země doposud zaznamenala 3672 infikovaných osob, z nichž 193 zemřelo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko varuje před cestami do Chorvatska, nákaza covid-19 se šíří…

14.08.2020 22:00 Aktualizováno Kvůli rostoucímu počtu případů nákazy koronavirem vydalo dnes Rakousko nejvyšší stupeň varování…

Evropské země kvůli covidu opět omezují cestování, počty nakažených rostou

14.08.2020 21:09 Některé země za poslední den zaznamenaly rekordní nárůst počtů nakažených koronavirem - Rakousko,…

EU zavede sankce vůči Bělorusku

14.08.2020 20:43 Ministři zahraničí Evropské unie se dnes na mimořádné videokonferenci dohodli na tom, že…

Počty nakažených rostou i v Itálii, za den skoro 600 nemocných

14.08.2020 19:43 V Itálii v posledních dnech opět rostou počty nově odhalených případů nákazy koronavirem, za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama