Při plavbě do Evropy se utopilo šest migrantů, IOM mluví o krizi

Při pokusu přeplout Středozemní moře směrem do Evropy se poblíž libyjského pobřeží utopilo nejméně šest migrantů, 90 lidí zadržela na moři libyjská pobřežní stráž. Informovala o tom dnes agentura AP.

Přidejte svůj názor 52 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) varovala, že situace pro migranty je nyní v Libyi kvůli pokračujícím bojům v okolí Tripolisu kritická a že počet lidí, kteří se vydávají na nebezpečnou plavbu, rapidně stoupá. Za poslední dva dny úřady na moři mezi Libyí a Itálií objevily celkem devět lodí, které vezly přes 600 migrantů.

Šest mrtvých těl moře vyplavilo na břeh poblíž libyjského přístavu Chums, uvedla IOM. Za poslední dva dny libyjská pobřežní stráž na moři zadržela 289 migrantů včetně 14 dětí a 33 žen a převezla je do detenčních zařízení na libyjském území. Celkem bylo letos do přeplněných táborů takto vráceno už přes 8600 lidí a OSN varuje, že kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci mohou být vystaveni dalšímu strádání a násilnostem.

Lodě nevládních organizací Proactiva Open Arms a Ocean Viking od úterý na moři zachránily 287 migrantů v nouzi, dalších 43 lidí zadržely tuniské úřady poblíž ostrova Džerba. Ve čtvrtek doplulo 74 migrantů na italský ostrov Lampedusa.

Celkem se letos do poloviny listopadu přes Středozemní moře dostalo do Evropy 91.568 lidí, uvedla IOM. Oproti stejnému období loni je to pokles o 11 procent. Při plavbě letos přišlo o život 1091 migrantů.

Loading...
Vstupte do diskuze (52)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Greta si stěžovala na cestu narvaným vlakem. Záhy přišel stěr od Deutsche…

15.12.2019 21:47 Aktualizováno Reklamu německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodně neudělala švédská aktivistka…

V Alpách zabíjely laviny. Itálie hlásí tři mrtvé, Rakousko jednoho

15.12.2019 21:22 Při pádu lavin v italských Alpách dnes na třech různých místech přišli o život tři lidé, další…

Krach klimatické konference: Poslední šance na záchranu planety bude v…

15.12.2019 20:01 Aktualizováno Dvoutýdenní konference OSN o změnách klimatu v Madridu přinesla plytké závěry a z pohledu ochrany…

Francie vydá do Argentiny expolicistu, během špinavé války vraždil a mučil

15.12.2019 18:51 Francie vydá do vlasti někdejšího argentinského policistu Maria Sandovala, který v Argentině čelí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama