Případ dívky, jejíž babička psala Zemanovi, otřásl i Slovenskem

Server EuroZprávy.cz na začátku prosince informoval o případu sedmašedesátileté slovenské občanky Anny, která poslala dopis prezidentovi Miloši Zemanovi. Žádá v něm, aby zastavil výkon rozsudku Krajského soudu v Brně, podle kterého musí její teprve jedenáctiletá vnučka nastoupit do krizového centra.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Teenageři
doporučujeme

Anna se na Zemana obrátila se žádostí, aby zastavil rozsudek, který v listopadu vydal Krajský soud v Brně. Podle něj měla být její vnučka Alexie krátce před Vánocemi umístěna do krizového centra. Nakonec do něj nastoupí až nyní.

V něm se má podle Blesku zbavit strachu z otce, kterého viděla mlátit svou maminku. Babička ale tvrdí, že podmínky jsou katastrofální. "Jsou horší než v 1. stupni nápravného zařízení pro vězně! Mám velké obavy, že to vnučka psychicky nezvládne a může se stát velká tragédie," uvedla.

Babička také psala, že se dívka svého otce bojí a nenávidí ho. Byla totiž prý svědkem, jak otec její matce způsobil těžké ublížení na zdraví a několik hodin ji znásilňoval. 

Krajský soud v Brně rozhodl, že má být Alexie umístěna do krizového centra a od července 2020 má jít k otci do Prešova, přičemž matka ji může chodit navštěvovat. Na názor Alexie se vůbec neptal. Pravomocný verdikt zní, že proto, že se školačka otce bojí, vztah k němu si má vybudovat úředně.

Na případ nyní upozornila i slovenská média, která mají rozhodnutí soudu za "šokující". Dodala, že soudce Alexii nevyslechl, a jako důvod uvedl, že "její verbálně sdělovaná stanoviska jsou odvolacímu soudu dlouhodobě známa, ale nelze k nim přihlížet vzhledem k působení matky na nezletilou."

Verdikt je podle matky "horší než poprava!" "Stát mi vzal bezdůvodně dítě! V úterý má rozloučení ve škole a pak si budeme užívat poslední hodiny s Alexií doma. Do centra nastoupí ve středu dopoledne, doprovázet ji bude celá rodina," uvedla zdrcená matka.

Loading...
Vstupte do diskuze (25)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mrak nejistoty nad Libyí. Berlínská konference toho moc nevyřešila, píšou…

20.01.2020 13:05 Berlínská konference k Libyi byla malým krokem směrem k ukončení konfliktu mezi jednotkami polního…

Rakouská policie u hranic s ČR zadržela 40 Afghánců. Bude vyslána armáda?

20.01.2020 12:51 Policie na severu Rakouska u hranic s Českou republikou zadržela v neděli 40 Afghánců. Dnes o tom…

Brutální vražda v Londýně: Ubodáni tři muži, starosta Khan je zděšen

20.01.2020 12:37 Aktualizováno Britská policie vyšetřuje trojnásobnou vraždu, při které byli v noci na dnešek na východě Londýna…

Vleklý konflikt v Libyi: Zbrojní embargo nestačí. Vyšle EU vojáky?

20.01.2020 11:01 Kontrolu dodržování zbraňového embarga v Libyi, na němž se v neděli v Berlíně dohodli lídři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama