Případ dívky, jejíž babička psala Zemanovi, otřásl i Slovenskem

Server EuroZprávy.cz na začátku prosince informoval o případu sedmašedesátileté slovenské občanky Anny, která poslala dopis prezidentovi Miloši Zemanovi. Žádá v něm, aby zastavil výkon rozsudku Krajského soudu v Brně, podle kterého musí její teprve jedenáctiletá vnučka nastoupit do krizového centra.

Teenageři
doporučujeme

Anna se na Zemana obrátila se žádostí, aby zastavil rozsudek, který v listopadu vydal Krajský soud v Brně. Podle něj měla být její vnučka Alexie krátce před Vánocemi umístěna do krizového centra. Nakonec do něj nastoupí až nyní.

V něm se má podle Blesku zbavit strachu z otce, kterého viděla mlátit svou maminku. Babička ale tvrdí, že podmínky jsou katastrofální. "Jsou horší než v 1. stupni nápravného zařízení pro vězně! Mám velké obavy, že to vnučka psychicky nezvládne a může se stát velká tragédie," uvedla.

Babička také psala, že se dívka svého otce bojí a nenávidí ho. Byla totiž prý svědkem, jak otec její matce způsobil těžké ublížení na zdraví a několik hodin ji znásilňoval. 

Krajský soud v Brně rozhodl, že má být Alexie umístěna do krizového centra a od července 2020 má jít k otci do Prešova, přičemž matka ji může chodit navštěvovat. Na názor Alexie se vůbec neptal. Pravomocný verdikt zní, že proto, že se školačka otce bojí, vztah k němu si má vybudovat úředně.

Na případ nyní upozornila i slovenská média, která mají rozhodnutí soudu za "šokující". Dodala, že soudce Alexii nevyslechl, a jako důvod uvedl, že "její verbálně sdělovaná stanoviska jsou odvolacímu soudu dlouhodobě známa, ale nelze k nim přihlížet vzhledem k působení matky na nezletilou."

Verdikt je podle matky "horší než poprava!" "Stát mi vzal bezdůvodně dítě! V úterý má rozloučení ve škole a pak si budeme užívat poslední hodiny s Alexií doma. Do centra nastoupí ve středu dopoledne, doprovázet ji bude celá rodina," uvedla zdrcená matka.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU rozšíří sankce proti Bělorusku, za vynucené přistání letadla

16.06.2021 13:33 Velvyslanci členských zemí Evropské unie dnes schválili rozšíření sankčního seznamu proti Bělorusku…

J&J nedodá do Evropy slíbené vakcíny kvůli kontaminaci

16.06.2021 13:12 Dodávky vakcíny proti covidu-19 od společnosti Johnson & Johnson do Evropské unie nedosáhnou ve…

Šance na spravedlnost. Slovenský tisk hodnotí obnovení procesu v kauze…

16.06.2021 08:55 Zrušení osvobozujícího rozsudku nad dvěma obžalovanými v případu vraždy slovenského novináře Jána…

Německo hlásí 1455 nově nakažených koronavirem

16.06.2021 08:00 Německo za posledních 24 hodin zaznamenalo 1455 nových případů nákazy koronavirem a 137 úmrtí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama