Případ, který vyděsil lékaře. Nemocného chlapce vyhodili

Stovky malých boláků, horečka a neskutečná bolest, takové plané neštovice, jaké prodělal malý Jasper z Británie, doktoři ještě neviděli. U praktického doktora jim přitom řekli, ať kvůli neštovicím vůbec nechodí.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

lékaři
doporučujeme

Většina lidí přečká neštovice jen s několika svědivými pupínky, dvouletý Jasper Allen ale prodělal tak závažnou formu, s jakou se lékaři dosud nesetkali. První neštovice se u dítěte objevily asi týden po tom, co se vyléčil ze spály. Jenže hned další den ráno už měl tělo pokryté stovkami rudých boláků. 

K tomu se přidala vysoká teplota a bolest. Matka neváhala a okamžitě volala k dětskému lékaři, aby syna objednala na prohlídku. Jenže sestra jí do telefonu řekla, že každá matka si myslí, že neštovice jejího dítěte jsou vážné, a ať s něčím takovým vůbec nechodí.

Jenže chlapcův stav se stále zhoršoval, a tak ho matka odvezla do nemocnice v Huntingdonu. Tam ho okamžitě hospitalizovali a na lůžku strávil pět dní, kdy mu lékaři podávali antibiotika a morfium. "Bála jsem se, když si ho v nemocnici nechali, zároveň se mi ale ulevilo, že se o něj konečně někdo stará," říká maminka Sarah.

Na dítě se chodili dívat doktoři z celé nemocnice a všichni se shodli na tom, že takovou formu neštovic ještě neviděli. Proč byl ale u Jaspera průběh tak vážný, se jim zjistit nepodařilo. 

Chlapeček naštěstí nebude mít trvalé následky, matka ale kritizuje přístup dětských lékařů. "Měli by rodiče víc poslouchat, známe své děti nejlíp, víme, co je normální a co už ne," myslí si. Nyní prosazuje, aby se očkování proti planým neštovicím stalo povinným. "U některých lidí má lehký průběh, u jedinců s oslabenou imunitou ale může mít tragické následky," tvrdí Sarah.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajná kompro nahrávka? Babiš neskutečně zuřil. Novinář prozradil pikantní…

22.10.2019 23:11 Aktualizováno Slovensko žije kauzou kolem spisu Gorila. Investigativní novinář Marek Vagovič píšící pro server…

Brexit opět odložen? Johnson u poslanců pohořel, přijetí zákona se posouvá

22.10.2019 23:07 Britský premiér Boris Johnson dnes pozastavil projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě.…

Evropské země se shodly na zákazu pesticidu škodlivého pro včely

22.10.2019 22:09 Členské státy Evropské unie podpořily návrh na zákaz používání pesticidu thiakloprid, který je…

Barnier bude za EU vyjednávat smlouvy po brexitu

22.10.2019 20:14 Brexitový vyjednávací tým Evropské komise v čele s Michelem Barnierem bude od poloviny listopadu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama