Proces kvůli útoku na Charlie Hebdo byl přerušen, několik obžalovaných má covid

Přinejmenším na týden přerušili ve Francii proces se 14 lidmi, kteří podle obžaloby pomáhali pachatelům teroristických útoků z ledna 2015. Několik z obžalovaných se totiž nakazilo koronavirem, informovala dnes agentura AFP.

Charlie Hebdo
doporučujeme

Od počátku září soudí ve Francii skupinu, která se podle obžaloby před více než pěti lety podílela na atentátech na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo a na obchod s košer potravinami. Při útocích zahynulo celkem 17 lidí. Útočníky - bratry Chérifa a Saida Kouachiovy a Amédyho Coulibalyho - zabili policisté.

Procesu se účastní deset obžalovaných - devět z nich je ve vazbě, jeden na svobodě. Dva muži a jedna žena jsou souzeni v nepřítomnosti, neboť uprchli na Blízký východ. Není přitom jisté, zda již nejsou po smrti.

Líčení mělo pokračovat tento týden. Už v sobotu se ale ukázalo, že se hlavní obžalovaný Ali Riza Polat nakazil koronavirem. Soud následně nechal otestovat i zbylých devět obžalovaných, kteří jsou ve vazbě.

Podle AFP se infekce virem SARS-CoV-2 prokázala zatím u dvou z nich a dva další musí být navzdory negativnímu test v izolaci, neboť s nakaženými byli v kontaktu. Soudce následně informoval, že se rozhodl přinejmenším na týden proces přerušit.

Už minulý týden musel soud líčení nakrátko přerušit, neboť se Polatovi udělalo špatně. Tehdy mu udělali první test na koronavavirus, který byl ovšem negativní. Polat je považován za hlavního obžalovaného, podle prokuratury obstaral zbraně, které teroristé při atentátech v lednu 2015 použili.

Při procesu, který trvá již dva měsíce, vyslechl soud už více než 150 svědků a odborníků. Podle agentury AFP nynější přerušení zřejmě ovlivní jeho harmonogram. Vynesení rozsudku se původně očekávalo 13. listopadu, kdy uplyne pět let od jiných teroristických útoků v Paříži, při kterých zemřelo v klubu Bataclan a na pařížských ulicích 130 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo eviduje 23.318 nově nakažených koronavirem a téměř 500 úmrtí

05.12.2020 09:47 V Německu přibylo za uplynulých 24 hodin 23.318 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 483…

Evropou obchází strašidlo dluhové krize, varuje analytik před dopady…

05.12.2020 00:01 NÁZOR - Evropskou ekonomiku obchází strašidlo, konstatuje Desmond Lachman v komentáři pro server…

Slovenský soud poslal stíhaného finančníka Haščáka do vazby

04.12.2020 21:50 Aktualizováno Advokát finančníka už dříve označil obvinění svého klienta za nedůvodné. Pochybnosti v souvislosti…

Bulharsko představilo plán očkování proti koronaviru

04.12.2020 21:44 Bulharsko dnes představilo národní plán očkování proti koronaviru. V první z pěti fází dostane…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama