Protesty v Barceloně se zvrtly, katalánský premiér Torra vyzývá k ukončení násilí

Předseda katalánské vlády Quim Torra dnes vyzval k okamžitému ukončení násilí v Barceloně, kde se stovky demonstrantů střetly s policií a někteří zapalovali auta a házeli zápalné láhve. Informovala o tom agentura AFP.

Quim Torra (Katalánsko)
doporučujeme

V Katalánsku třetím dnem pokračovaly ve středu demonstrace, které jsou reakcí na verdikt španělského nejvyššího soudu, jenž poslal na devět až 13 let do vězení devět katalánských politiků za referendum o nezávislosti regionu.

"Nesmíme dopustit, aby se takové incidenty děly v naší zemi. Musí to ihned skončit," uvedl Torra několik hodin poté, co ho španělský premiér Pedro Sánchez vyzval, aby bezpodmínečně násilí v ulicích odsoudil. "Odsuzujeme násilí," uvedl Torra v televizním projevu.

zdroj: YouTube

Demonstrace byly nejprve pokojné, později někteří z protestujících začali zapalovat auta a popelnice a střetli se s policií. Ve středu rovněž vyrazily z pěti katalánských měst pochody, kterých se účastnily desetitisíce lidí; dnes mají dorazit do Barcelony.

Do takzvaných Pochodů svobody se zapojilo na 25.000 lidí, zúčastnil se jich také Torra. "Tyto pokojné pochody, které se odehrávají napříč zemí (Katalánskem), jsou nejlepší odpovědí Katalánců," řekl ve středu Torra.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rada Evropy kritizuje Česko kvůli kojeneckým ústavům: Porušování práv…

23.11.2020 22:01 Aktualizováno Evropský výbor pro sociální práva (ECSR) Rady Evropy kritizoval dnes Českou republiku "za rozsáhlé…

EU nabídla Bidenovi obnovu úzké transatlantické spolupráce

23.11.2020 21:11 Vrcholní představitelé Evropské unie dnes nabídli nově zvolenému prezidentovi Spojených států…

Itálie eviduje již přes 50 tisíc úmrtí s covidem, regiony žádají otevření…

23.11.2020 18:15 Itálie eviduje už přes 50.000 úmrtí spojených s nemocí covid-19 a v Evropě je tak po Británii…

Česko opět prohrálo ve Štrasburku. Verdikt v kauze vraha Templa je…

23.11.2020 16:56 Česko neuspělo se snahou zvrátit rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (ESLP), které se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama