Průzkum: Takřka polovina Němců nechce otevřít hranice pro letní dovolené

Takřka polovina Němců kvůli pandemii nemoci covid-19 odmítá otevření hranic pro letní dovolené v cizině. Vyplývá to z dnes zveřejněného průzkumu veřejného mínění institutu YouGov, který si zadala agentura DPA.

Ilustrační foto
doporučujeme

V sondáži YouGov 48 procent oslovených Němců chtělo, aby i během léta platil zákaz turistických cest do zahraničí. Dvacet procent respondentů by souhlasilo s otevřením hranic s vybranými zeměmi a pro uvolnění letního turismu v rámci celé Evropské unie se vyslovilo pouze 13 procent lidí, poznamenala DPA.

V polovině března vydalo Německo celosvětovou výstrahu pro turisty a prozatím do 3. května omezilo cesty do zahraničí a zakázalo zahraničním návštěvníkům turistické cesty do země. Podle informací magazínu Der Spiegel chce ministerstvo zahraničí omezení prodloužit přinejmenším do 14. června.

Přes hranice nyní mimo dopravu zboží mohou jen takzvaní pendleři, kteří jezdí za prací, případně lidé, kteří k tomu mají jiný pádný důvod. Německý ministr zahraničí Heiko Maas opakovaně upozorňoval, že brzká změna v dosavadních opatřeních se nepředpokládá.

"Normální prázdninová sezona s plnými plážovými bary a plnými horskými chatami nebude toto léto možná," řekl Maas. V současné době jsou prakticky vyloučeny i turistické pobyty v Německu, neboť hotely jsou z karanténních důvodů uzavřené.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie drží v slzách minutu ticha. Řidič, kterého zmlátila skupina mužů…

10.07.2020 21:45 Ve francouzském městě Bayonne dnes zemřel řidič autobusu, který se stal v neděli terčem brutálního…

Ve Francii zemřelo více než 30 000 nakažených

10.07.2020 21:27 Počet zemřelých s infekčním respiračním onemocněním covid-19 ve Francii překonal hranici 30.000.…

Nizozemí zažaluje Rusko kvůli sestřelení letu MH17 nad Donbasem

10.07.2020 20:39 Aktualizováno Nizozemsko zažaluje Rusko u Evropského soudu pro lidská práva kvůli sestřelu dopravního letadla v…

Německo si předvolalo čínského velvyslance kvůli Hongkongu

10.07.2020 19:22 Německo dnes kvůli novému bezpečnostnímu zákonu pro Hongkong předvolalo čínského velvyslance v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy