Rakouská obec chce změnit jméno svého maskota. Kvůli pandemii COVID-19

Malá obec v Dolních Rakousech kvůli pandemii zřejmě změní jméno svého maskota. Mravenčí královně, která láká na místní naučnou stezku, totiž vesnice St. Corona am Wechsel propůjčila část vlastního jména, informovala agentura AFP. Starosta se nyní obává, že maskot jménem Corona by kvůli asociaci s koronavirem mohl v budoucnu turisty spíše odrazovat.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle starosty Michaela Grubera se dolnorakouská vesnice s necelými čtyřmi sty obyvatel zpočátku podobnosti jména obce i místního maskota se šířícím se virem smála. Čím byla ale situace vážnější, tím více vrásek na čele jim tato podobnost přidělávala.

"Nejspíš budeme muset maskotovi, který vítá turisty, najít nové jméno," řekl Gruber. Návštěvníky do vesničky jižně od Vídně láká mravenčí královna Corona. Její obrázek je na propagačních materiálech i webových stránkách, informuje ErlebnisArena.at.

Kvůli opatřením, které Rakousko v souvislosti s šířením koronaviru SARS-CoV-2 přijalo, museli v obci St. Corona am Wechsel uzavřít mimo jiné letní bobovou dráhu či trasu pro horská kola. "Jsem ale optimista. Až krize skončí, lidé nepochybně nebudou cestovat tak daleko jako dříve a budou trávit volno blíže k domovu," myslí si starosta Gruber.

Zároveň doufá, že podobnost samotného jména jeho obce s virem, který v Evropě zabil již tisíce lidí, cestovnímu ruchu do budoucna neuškodí. Jméno obce místní měnit nehodlají.

Vesnice St. Corona am Wechsel vznikla kolem kostela svaté Korony, která je raně křesťanskou mučednicí uctívanou především v Rakousku a Bavorsku. Po světici dostala ves své jméno. Latinské slovo corona přitom v češtině znamená koruna. Svatá Korona je považovaná za patronku řezníků či hledačů pokladů. Uctívána byla v minulosti ale i jako ochránkyně před různými nemocemi, především u dobytka.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet nakažených prudce stoupá. Česko je 24. nejzasaženější stát světa

27.03.2020 22:05 Aktualizováno Počet lidí nakažených koronavirem SARS-CoV-2 každým dnem stoupá o desítky tisíc. Ve čtvrtek večer…

Zadržují Němci ochranné pomůcky pro Česko? Velvyslanec se brání

27.03.2020 21:12 Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) podle německého velvyslance Christopha…

Nizozemsko hlásí dalších 112 obětí koronaviru, Belgie prodlužuje karanténu

27.03.2020 20:45 Aktualizováno O dalších 112 úmrtí se dnes zvýšila oficiální bilance obětí nemoci COVID-19 v Nizozemsku, kde tak…

Ve Francii už koronaviru podlehlo téměř 2000 lidí

27.03.2020 20:11 Ve francouzských nemocnicích za den narostl počet obětí nemoci COVID-19 o 299 na celkových 1995,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama