Rakousko opět nastartuje cestovní ruch, chce provádět tisícovky testů na covid-19

Rakouská vláda chce při obnovování turistického ruchu po 29. květnu otestovat na koronavirus co nejvíce zaměstnanců hotelů a ubytovacích zařízení. Kancléř Sebastian Kurz dnes ujistil, že země bude do testovacích kapacit investovat velké prostředky. Prezident rakouské hospodářské komory Harald Mahrer podle agentury APA řekl, že cílem je celoplošné provádění 65.000 testů týdně.

Sebastian Kurz
doporučujeme

Rakousko se tak chce prezentovat jako mimořádně bezpečná země, což by mělo zahraničním turistům usnadnit rozhodování ve prospěch alpské republiky.

"Jako Rakouská republika budeme hodně investovat, abychom měli velké testovací kapacity a testovali co nejvíce a co nejpravidelněji pracovníky, kteří se starají o hosty," řekl dnes podle OE24 kancléř na tiskové konferenci ve Vídni. Kromě toho vláda vyčlení dodatečných 40 milionů eur (přes miliardu korun) na propagaci Rakouska coby turistické země.

Podle Kurze má koncept zaručit, že se budou hosté v Rakousku cítit dobře a bezpečně. "Velkým množstvím testování pracovníků se má zabránit tomu, aby v případě nakažení virus dál šířili," řekl Kurz. Podle něj lze sotva v některé zemi strávit dovolenou bezpečněji než v Rakousku.

Šéf hospodářské komory Mahrer na stejném brífinku uvedl, že do konce července mají být testovací kapacity navýšeny tak, aby bylo možné testovat na přítomnost viru SARS-CoV-2 65.000 pracovníků ubytovacích zařízení týdně. Náklady na testování převezme stát. Mahrer poznamenal, že to je jedna z nejlepších investic, jakou lze učinit pro turistický ruch.

V Rakousku smí hotely a další ubytovací zařízení opět otevřít 29. května. V prostoru vchodu a na recepci budou hosté povinně nosit roušky a podávání jídla bude možné jen za dodržování zvláštních hygienických opatření. Skupiny hostů však mezi sebou nebudou muset udržovat odstupy.

Už od června by měly být rakouské hranice z velké části opět volně průjezdné. Podle úterního vyjádření českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka by se hranice s Rakouskem mohly do poloviny června otevřít i pro české turisty bez nutnosti testů na covid-19. Finální termín otevření hranic by měl být známý ve druhé polovině příštího týdne.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Loď Ocean Viking smí vyložit 180 zachráněných migrantů na Sicílii

05.07.2020 17:44 Italské úřady povolily lodi Ocean Viking, aby v sicilském přístavu Porto Empedocle vyložila 180…

Ve Španělsku zavřeli kvůli viru další oblast

05.07.2020 16:25 Španělsko uzavřelo kvůli novým případům koronaviru po části Katalánska další oblast, tentokrát část…

V Německu za od pátku utopilo několik lidí včetně dvou dětí

05.07.2020 14:48 Během rozlučky se svobodou se v Dunaji na jihu Německa v sobotu utopil 30letý muž. Dnes o tom…

Chorvaté dnes předčasně volí nový parlament

05.07.2020 13:34 Aktualizováno Občané Chorvatska dnes v předčasných volbách volí členy budoucího parlamentu. Hlasování skončí v 19…

Související:

Právě se děje

Další zprávy