Rakousko otevře hobbymarkety. Očekává více úrazů

Rakouské Kuratorium pro dopravní bezpečnost (KfV) se obává, že až se v zemi v nadcházejícím týdnu poprvé od nuceného koronavirového uzavření opět otevřou hobbymarkety, povede to k nárůstu počtu zraněných kutilů. Za normálního stavu se v Rakousku stane ročně 14.000 takových úrazů, které musí být ošetřeny v nemocnicích, napsala dnes agentura APA.

Přidejte svůj názor

Bauhaus, ilustrační fotografie
doporučujeme

KfV, které se věnuje bezpečnosti nejen v dopravě, ale také při volnočasových aktivitách, již nyní hlásí některé obzvláště těžké úrazy. "Vyzýváme naléhavě všechny rakouské kutily, aby minimalizovali riziko úrazů a používali náležitou ochranu," prohlásila odbornice kuratoria na prevenci Johanna Traunerová-Karnerová. Největší podíl na nehodách v domácích dílnách mají rozptýlení, uspěchanost a nepozornost.

Třetina všech zranění, které si lidé způsobí kutilskou činností, vzniká při práci s noži, pilami, rozbrušovačkami, hoblíky, hřebíky a dalšími ostrými předměty.

"Kdo dělá s motorovou pilou, měl by rozhodně nosit bezpečnostní kalhoty, které chrání před pořezáním," poradila Traunerová-Karnerová. Dodala, že bezpodmínečné jsou rovněž ochranné brýle.

Pětinu zraněných do nemocnic přivedou pády, například z žebříku. Dvě třetiny všech úrazů se týká rukou, u 45 procent případů jsou to prsty. Velmi časté jsou pak zlomeniny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lucembursko chce za devět týdnů otestovat všechny obyvatele

27.05.2020 20:44 Lucembursko dnes začalo s testováním celé své populace na koronavirus. V příštích devíti týdnech…

Kaczynski chce volby polského prezidenta do 28. června

27.05.2020 19:55 Aktualizováno Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je…

Francie oznámila dalších 66 úmrtí lidí s covidem-19

27.05.2020 19:31 Ve Francii za uplynulých 24 hodin zemřelo 66 lidí s covidem-19. S odvoláním na ministerstvo…

Německo brzy zruší varování před cestami do EU, oznámil Maas

27.05.2020 19:15 Německo k 15. červnu zruší varování pro turisty před cestami do 26 zemí Evropské unie včetně Česka.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy