Rakousko prodlužuje kontroly na hranicích. Na migraci mají pozitivní vliv

Rakousko do května příštího roku prodlouží kontroly na hranicích s Maďarskem a Slovinskem. Dnes to oznámil ministr vnitra Wolfgang Peschorn, který tak reagoval na nedávné rozhodnutí Německa prodloužit po 11. listopadu hraniční kontroly o dalšího půl roku.

Vlajka Rakouska
doporučujeme

"Ukázalo se, že když se ve střední Evropě dělají kontroly na hranicích, má to pozitivní vliv na migraci, zejména na zločinecké převáděče. Je potřeba v tom pokračovat," citovala agentura APA ministra vnitra. Stejně jako Německo nechává i Rakousko podle něj otevřené, zda hraniční kontroly nebudou v budoucnu znovu prodlouženy.

Peschorn o rozhodnutí rakouské vlády informoval své resortní kolegy z Maďarska a Slovinska a ujistil je, že rakouské úřady podniknou takové kroky, aby potíže spojované s kontrolami na hranicích byly co nejmenší zejména pro obyvatele příhraničních regionů.

Německo i Rakousko jsou členy schengenského prostoru bez hraničních kontrol. Kontrolovat na hranicích ale začaly v uplynulých letech v souvislostí s migrační krizí. Evropská komise dlouhodobě tlačí na země v schengenském prostoru, aby hraniční kontroly neprodlužovaly.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

30.09.2020 22:00 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

Španělsko chystá uzavření měst včetně Madridu

30.09.2020 21:50 Španělsko dnes v rámci boje s koronavirem schválilo nová opatření týkající se cestování do měst…

Kaczyński bude vicepremiérem polské vlády, koalice si prochází krizí

30.09.2020 19:05 Aktualizováno Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem…

Nizozemská vláda přehodnotila názor na roušky, doporučení se rozšiřuje

30.09.2020 18:33 Nizozemská vláda dnes doporučila občanům, aby nosili roušky na veřejných místech, kde není možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama