Rakousko zpřísňuje opatření proti koronaviru, je to téma i v SRN

Svět pokračuje v boji proti pandemii nemoci COVID-19, kterou způsobuje koronavirus. V Japonsku, kde se situace zdála pod kontrolou a kde ale začal růst počet infikovaných, se spekuluje o možné karanténě. Rakousko dosud přijatá opatření zpřísňuje, rakouské obchody ode dneška začnou nabízet nakupujícím roušky, jejichž nošení bude v obchodech nad 400 metrů čtverečních od pondělí povinné. O karanténních krocích dnes bude německá kancléřka Angela Merkelová jednat se zástupci jednotlivých spolkových zemích.

Přidejte svůj názor

Rakousko zpřísňuje opatření proti koronaviru
doporučujeme

Merkelová bude o protiopatřeních ráno zřejmě diskutovat i se členy své vlády. V zemi stoupá počet nakažených, situace ale zatím není tak vážná jako v Itálii, ve Španělsku či ve Francii, tedy ve třech státech, které ve statistikách počtu mrtvých předstihly Čínu, odkud se pandemie rozšířila.

O vývoji ve světě bude v 16:00 SELČ informovat na pravidelné tiskové konferenci Světová zdravotnická organizace. Dopoledne chce Světová meteorologická organizace hovořit o dopadech koronaviru na pozorování počasí a ovzduší.

Slovinský parlament má na programu hlasování o balíčku na podporu hospodářství, na které pandemie dolehla. Navržená podpora má objem tři miliardy euro (82 miliard korun).

Ve Spojených státech je takzvaný den sčítání lidu. Výsledky národního demografického průzkumu, který se koná každých deset let, budou svázány s dnešním datem. Sběr údajů v terénu ale komplikuje šíření koronaviru, proto bylo prozatím o dva týdny odloženo. Úřady obyvatelům doporučují využít internetové formuláře či data poskytnout telefonicky.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obavy se nenaplnily. Dánsko ani Finsko nemají po otevření škol víc případů…

28.05.2020 16:26 Částečné znovuotevření dánských škol v polovině dubna nevedlo k nárůstu případů nákazy koronavirem…

Německo si kvůli hackerskému útoku předvolalo ruského velvyslance

28.05.2020 15:24 Německá vláda si kvůli kybernetickému útoku na Spolkový sněm v roce 2015 předvolala ruského…

Německo poskytne studentům bezúročné půjčky, také těm z Česka

28.05.2020 12:59 Německá vláda začne poskytovat bezúročnou půjčku až 650 euro měsíčně (17.500 korun) studentům,…

Kypr zaplatí nakaženým turistům ubytování, jídlo a léky

28.05.2020 10:30 Kypr zaplatí náklady spojené s dovolenou komukoliv, u koho se po příjezdu prokáže nákaza…

Související:

Právě se děje

Další zprávy