Rakousko zváží otevření hranic pro turisty z Německa

Rakouská vláda je v zásadě připravena zvážit otevření hranic pro Němce, kteří vyrazí na letní dovolenou. Vyplývá to podle agentury DPA z dnešního prohlášení rakouské ministryně hospodářství Margarete Schramböckové.

Přidejte svůj názor

Rakouský Parlament je reprezentativní budova stojící nedaleko vídeňské radnice a Hofburgu na okružním výstavním bulváru Ringstrasse ve středu města. Budovu navrhl a její stavbu zrealizoval na konci 19. století architekt Theophil von Hansen s odkazem na starověké řecké stavitelství, což pozná i laik na první pohled. Před vstupem nelze přehlédnout fontánu a sousoší se sochou znázorňující Pallas-Athénu, bohyni moudrosti.
doporučujeme

Postup rakouské vlády bude záviset na vývoji šíření koronaviru v Rakousku i Německu. "Určitě se o tom bude jednat," uvedla Schramböcková.

Rakouská ministryně cestovního ruchu Elisabeth Köstingerová již dříve upozornila, že existuje možnost bilaterálních dohod, pokud budou země jako Německo na dobré cestě k potlačení šíření koronaviru.

Němci jsou v Rakousku nejdůležitější skupinou turistů. Odborníci předpokládají, že až dvě třetiny rakouských poskytovatelů ubytování by se nedokázaly s výpadkem německých turistů vypořádat, píše DPA.

Například Česká republika nyní podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha vede jednání o možných cestách českých turistů s Chorvatskem a se Slovenskem. "Bude záležet, a myslím, že ostatní státy k tomu přistupují stejně, na aktuální epidemiologické situaci," uvedl o víkendu ministr. Neomezené cestování jako v době před pandemií koronaviru podle něj ale není otázka tohoto léta.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu přibylo 507 nakažených koronavirem, mrtvých 26

05.06.2020 07:18 V Německu přibylo za uplynulý den 507 nových případů nákazy koronavirem a 26 úmrtí. Od začátku…

Po otevření barů čeká na konzumenty v Evropě milion piv

05.06.2020 07:03 S tím, jak se po celé Evropě otevírají bary a hospody, čeká na konzumenty až milion předplacených…

Maďarsko otevře hranice pro Čechy, Slováky a Rakušany

05.06.2020 06:50 Cestovní omezení mezi Maďarskem, Slovenskem, ČR a Rakouskem bude od dnešních 08:00 SELČ zrušeno.

Co čeká evropskou a světovou ekonomiku? Analytik má černý scénář

05.06.2020 00:01 NÁZOR - Eurozóna patří k ekonomikám, které koronavirová epidemie poškodila nejvíce, konstatuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy