Rakousko zvažuje druhý lockdown, na státní svátek má 2456 nových případů covidu

V Rakousku bylo za posledních 24 hodin evidováno 2456 nově nakažených koronavirem. Oznámily to ve společném sdělení rakouská ministerstva vnitra a zdravotnictví. Země dnes slaví státní svátek, který se však kvůli opatřením proti šíření koronavirové nákazy odehrává bez obvyklých davů lidí v centru Vídně.

Sebastian Kurz
doporučujeme

V Rakousku, které o víkendu poprvé prolomilo denní hranici 3000 nově nakažených, bylo dosud zachyceno 83.267 případů koronavirové nákazy a 992 souvisejících úmrtí. Přes 59.000 lidí se infekce opět zbavilo. V současnosti je v nemocnicích 1330 infikovaných, z toho 188 na jednotkách intenzivní péče.

Nejvíce nově nakažených hlásí v spolková země Horní Rakousy sousedící s Českou republikou. Za poslední den tu s pozitivním výsledkem vyšly testy na koronavirus u 612 osob. Vídeň hlásí 494 nově infikovaných.

Kancléř Sebastian Kurz dnes varoval, že pokud se nepodaří prudké nárůsty nakažených zastavit, mohl by být jako nejzazší opatření opět uplatněn lockdown. Kritériem přitom podle něj bude situace v nemocnicích. "Žádná země na světě nepřipustí přetížení intenzivní medicíny," upozornil kancléř.

V dnešním projevu při příležitosti slavnostní přísahy pouze 12 rekrutů na Náměstí Hrdinů v centru Vídně Kurz poukázal také na země, které už drastická omezení zavedly. "Francia a Španělsko, Nizozemsko a Belgie, ale i naši sousedé jako Česko a Slovinsko musely už podruhé lockdown zavést," upozornil šéf rakouské vlády.

Dnešní státní svátek, kdy si Rakousko připomíná potvrzení své neutrality z roku 1955, se kvůli pandemii odehrává v bez tradiční velké přehlídky vojenské techniky v centru Vídně nebo otevřených dveří v Hofburgu. Místo toho prezident Alexander Van der Bellen pro spoluobčany natočil video s virtuální prohlídkou palácového komplexu, který slouží i jako sídlo hlavy státu.

zdroj: YouTube

Prezident si při prezentaci symbolicky nasadil virtuální brýle a nechal prostory Hofburgu natočit s pomocí dronu. "Takto jste Hofburg ještě nikdy neviděli," ujistil Van der Bellen ve videu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo eviduje 23.318 nově nakažených koronavirem a téměř 500 úmrtí

05.12.2020 09:47 V Německu přibylo za uplynulých 24 hodin 23.318 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 483…

Evropou obchází strašidlo dluhové krize, varuje analytik před dopady…

05.12.2020 00:01 NÁZOR - Evropskou ekonomiku obchází strašidlo, konstatuje Desmond Lachman v komentáři pro server…

Slovenský soud poslal stíhaného finančníka Haščáka do vazby

04.12.2020 21:50 Aktualizováno Advokát finančníka už dříve označil obvinění svého klienta za nedůvodné. Pochybnosti v souvislosti…

Bulharsko představilo plán očkování proti koronaviru

04.12.2020 21:44 Bulharsko dnes představilo národní plán očkování proti koronaviru. V první z pěti fází dostane…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama