Razie proti římské mafii. Zatčeno 38 lidí, policie objasnila vraždy z 80. let

Policie pozatýkala 38 podezřelých při rozsáhlé akci proti římskému zločineckému sdružení kolem známého mafiána Salvatora Nicitry. Ten je považován za jednoho z bývalých šéfů nechvalně proslulé kriminální organizace Banda della Magliana a od roku 2018 sedí ve vězení. Informovala o tom dnes italská média.

Přidejte svůj názor

policie
doporučujeme

Zločinecká organizace, proti níž policie zasáhla, vydělávala hlavně na hazardních hrách a internetových sázkách. Působila přitom nejen v Římě, ale i v dalších italských městech a rovněž v zahraničí.

Proto policisté při raziích zatýkali i v Padově na severu nebo v Lecce na jihu země a také ve Viterbu a Terni severně od Říma, informoval list Corriere della Sera. V souvislosti s tímto případem se ale zatýkalo i ve Španělsku a v Rakousku.

Při vyšetřování aktivit Nicitrovy mafie se policii podařilo rovněž objasnit několik vražd z konce 80. let. Jednalo se o zločiny spáchané v souvislosti se snahou upevnit si moc v šesti římských čtvrtích.

Policie při raziích zabavila nemovitosti a další majetek mafie v celkové hodnotě kolem 15 milionů eur (375 milionů korun), který organizace trestnou činností získala a který také využívala k pokračování ve zločineckých aktivitách.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úspěch Kotlebovců by mohl otřást demokracií na Slovensku, píše Spiegel

22.02.2020 07:31 Demokracií na Slovensku by mohl otřást úspěch krajně pravicových Kotlebovců v nadcházejících…

Nejrychleji rostoucí hrozba? Na islamismus zapomeňte, píše prestižní deník

22.02.2020 00:01 NÁZOR - Západní bezpečnostní složky donedávna zřejmě podceňovaly hrozbu bělošských rasistů a příliš…

Rozpočtový summit EU skončil. K dohodě se nedospělo

21.02.2020 21:29 Aktualizováno Mimořádný summit Evropské unie věnovaný víceletému rozpočtu bloku dnes večer po dvou dnech skončil…

Neúspěch summitu EU podle Babiše českou ekonomiku neohrozí

21.02.2020 21:14 Dnešní výsledek summitu Evropské unie rozpočtu EU na další období, který skončil bez dohody,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama