Razie v Berlíně: Policie hledala stokilovou minci ukradenou z muzea

Německá policie dnes podnikla rozsáhlou razii u berlínských klenotníků, kteří podle ní tavili kradené zlato a falšovali mince. Panuje podezření, že za oběť jim padla také stokilogramová mince ukradená v roce 2017 z berlínského Bodeho muzea, informovala agentura DPA.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Kromě klenotnictví policisté prohledali také několik bytů. Celkem osm osob od 14 do 51 let podezřívají z trestných činů přechovávání kradené věci a padělání peněz. Podle státního zástupce Martina Steltnera jsou všichni podezřelí členy jedné rodiny. Mají ovšem různá státní občanství.

Na razii se podílelo 120 policistů, kteří prohledali objekty v berlínských čtvrtích Wedding a Neukölln. Právě se čtvrtí Neukölln jsou spojeny arabské rodinné klany, jejichž členové se v posledních letech podle vyšetřovatelů podíleli na řadě velkých krádeží.

Jednou z nich byla i krádež stokilogramové zlaté mince z berlínského Bodeho muzea v roce 2017. V únoru za tento čin poslal soud tři muže do vězení. Mince zvaná Big Maple Leaf se nikdy nenašla. V době krádeže byla její hodnota zhruba 3,75 milionu eur (98 milionů Kč).

Podle DPA se policisté pokouší najít právě i tuto minci. "Šance je padesát na padesát, že ještě najdeme její zbytky," řekl jeden z vyšetřovatelů.

Členové arabského rodinného klanu z Berlína jsou podle vyšetřovatelů zodpovědní také za loňskou krádež šperků z historické klenotnice Grünes Gewölbe (Zelená klenba) v Drážďanech. Policisté v této souvislosti zadrželi již čtyři muže, po jednom dalším pátrají. Ukradené cennosti se zatím nalézt nepodařilo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko je podle počtu nakažených nejhorší zemí v EU. V Rakousku začíná…

16.01.2021 22:01 Aktualizováno Index protiepidemického systému PES, s jehož využitím se v Česku řídí opatření proti koronaviru, k…

Německá policie objevila v dodávkách 23 migrantů, předala je do Česka

16.01.2021 21:58 Třiadvacet migrantů objevili němečtí policisté ve třech dodávkách, které zastavili u města Selb…

Slovenská vláda se shodla na plošném testování na koronavirus

16.01.2021 21:56 Na uspořádání plošného otestování obyvatel Slovenska na koronavirus s cílem odhalit polovinu…

Ve Francii začal platit zákaz vycházení už od 18:00

16.01.2021 21:09 Ve Francii začal dnes platit delší zákaz nočního vycházení. Místo dosavadních 20:00 nesmí obyvatelé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama