Řecká vláda nezačne s budováním středisek pro uprchlíky

Řecká vláda prozatím odložila plán začít s výstavbou nových středisek pro uprchlíky na pěti ostrovech poblíž tureckého pobřeží. Ministr pro migraci Notis Mitarakis dnes oznámil, že dá další prostor jednání se zástupci ostrovů, kterých se má výstavba týkat. Podle agentury Reuters je odklad týdenní.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Řecko
doporučujeme

Nová zařízení mají vzniknout na ostrovech Lesbos, Chios, Samos, Leros a Kos. Mají začít fungovat v létě a nahradit nynější provizorní a přeplněné tábory s uprchlíky. Ostrované se bojí, že uprchlíci zůstanou v jejich komunitách nastálo.

Minulý týden kvůli tomu v Aténách protestovalo několik set obyvatel ostrovů a požadovali, aby byly tisíce migrantů převezeny z ostrovů do pevninského Řecka.

Vláda se snaží urychlit azylové řízení, aby mohli být lidé, kteří neprojdou výběrem, deportováni. Vypsala také soutěž na vybudování plovoucí bariéry, jež má odradit uprchlíky od plavby na člunech z Turecka na řecké ostrovy.

Mitarachi dnes řekl, že dává správám ostrovů týden na to, aby předložili vlastní návrhy, kde by měla střediska pro uprchlíky vzniknout. Na Lesbu lidé vytvořili z kamenů nabarvených modře a bíle na zemi mohutný obraz řecké vlajky a slova OXI, v řečtině znamenající ne.

Na řecké ostrovy v Egejském moři loni dorazilo téměř 60.000 uprchlíků a dalších skoro 15.000 jich přešlo pozemní hranici s Tureckem.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie dnes hlásí dalších 541 obětí covid-19

08.04.2020 21:43 Aktualizováno O 541 úmrtí v nemocničním prostředí narostla dnes oficiální bilance epidemie nemoci covid-19 ve…

Polsko ohlásilo 30 úmrtí na koronavirus během jediného dne

08.04.2020 20:17 V Polsku dnes 30 lidí podlehlo nemoci covid-19, vyvolané koronavirem. Oznámilo to ministerstvo…

Ve Švýcarsku i Rakousku klesá počet nově nakažených, kvůli covid-19 se…

08.04.2020 19:43 Aktualizováno Ve Švýcarsku začíná klesat počet nových potvrzených případů nákazy koronavirem. Třetí den v řadě…

Brusel dá miliardy eur na boj s koronavirem ve zranitelných zemích

08.04.2020 18:53 Evropská unie část peněz určených na rozvojovou pomoc přesměruje na podporu boje s koronavirem a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy