Řecko má 23 obětí koronaviru, město Echinos v přísné karanténě. Přitvrdit chce i Turecko

Řecko hlásí další úmrtí v souvislosti s nemocí COVID-19, koronaviru podlehl 46letý vojenský důstojník. Počet obětí nákazy v zemi se tak zvýšil na 23, napsal britský list The Guardian. Voják měl pozitivní test minulý pátek, trpěl podle všeho i dalšími zdravotními problémy. Turecko možná kvůli šíření viru přistoupí k absolutními zákazu vycházení, uvedl tamní ministr vnitra.

Přidejte svůj názor

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2), foto: Martin Sanchez
doporučujeme

Řecký vojenský důstojník zemřel přesně měsíc poté, co řecké úřady potvrdily první nákazu koronavirem, který se začal šířit z Číny. Podle údajů ministerstva zdravotnictví je nyní v Řecku 841 infikovaných.

Ve středu vláda zavedla přísnou karanténu ve městě Echinos na severovýchodě země, kde žije asi 3000 obyvatel, píše list Kathimerini. Stalo se tak poté, co tam mělo během posledních pár dní pozitivní test devět lidí včetně 66letého muže, který koronaviru ve středu podlehl. Potraviny a další potřebné věci nyní obyvatelům rozvážejí policisté a hasiči. Místním lidem bylo nařízeno, aby příští dva týdny zůstali doma.

zdroj: YouTube

Řecké úřady předpovídají, že příští týden by mohl být klíčový, pokud jde o zjištění, zda přijatá opatření s cílem zastavit šíření koronaviru v zemi zabírají. Řecká vláda jako jedna z prvních v Evropě nařídila 10. března uzavření škol a 13. března rozhodla o uzavření kaváren, barů a restaurací.

Turecko možná přistoupí k nejpřísnějšímu opatření a v případě, že se bude koronavirus v zemi i nadále šířit, vyhlásí absolutní zákaz vycházení. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tureckou vládu. Částečný zákaz vycházení v zemi zatím platí od víkendu pro občany starší 65 let. V Turecku dosud nákaze podlehlo 59 lidí, infikovaných je 2433.

"Absolutní sociální izolace byla vždycky v naší agendě," uvedl turecký ministr vnitra Süleyman Soylu. "Jestliže se nám nepodaří zastavit epidemii těmito opatřeními, samozřejmě, že můžeme přistoupit k těm nejpřísnějším," dodal. Turecko dosud rozhodlo o uzavření škol, kaváren a barů, zakázalo hromadné modlitby a sportovní zápasy. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se nechal slyšet, že země epidemii překoná za dva až tři týdny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francouzský doktor navrhnul test léčby na Afričanech. Po kritice se omluvil

03.04.2020 21:53 Šéf oddělení intenzivní péče pařížské Cochinovy nemocnice Jean-Paul Mira se dnes musel omluvit za…

Ve Francii podlehlo nemoci COVID-19 již přes 6500 lidí

03.04.2020 21:11 Ve Francii podlehlo již 6507 lidí nemoci COVID-19. Ve francouzských nemocnicích zemřelo za…

Itálie hlásí 766 mrtvých s koronavirem, nakažených je skoro 120 000

03.04.2020 20:33 V Itálii zemřelo za poslední den 766 pacientů s koronavirem, mrtvých je tak od začátku epidemie už…

Na řecko-turecké hranici zemřeli během krize dva migranti

03.04.2020 18:53 Při střetech na turecko-řecké hranici, kterou se v týdnech na přelomu února a března pokoušely…

Související:

Právě se děje

Další zprávy