Řecko má 23 obětí koronaviru, město Echinos v přísné karanténě. Přitvrdit chce i Turecko

Řecko hlásí další úmrtí v souvislosti s nemocí COVID-19, koronaviru podlehl 46letý vojenský důstojník. Počet obětí nákazy v zemi se tak zvýšil na 23, napsal britský list The Guardian. Voják měl pozitivní test minulý pátek, trpěl podle všeho i dalšími zdravotními problémy. Turecko možná kvůli šíření viru přistoupí k absolutními zákazu vycházení, uvedl tamní ministr vnitra.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2), foto: Martin Sanchez
doporučujeme

Řecký vojenský důstojník zemřel přesně měsíc poté, co řecké úřady potvrdily první nákazu koronavirem, který se začal šířit z Číny. Podle údajů ministerstva zdravotnictví je nyní v Řecku 841 infikovaných.

Ve středu vláda zavedla přísnou karanténu ve městě Echinos na severovýchodě země, kde žije asi 3000 obyvatel, píše list Kathimerini. Stalo se tak poté, co tam mělo během posledních pár dní pozitivní test devět lidí včetně 66letého muže, který koronaviru ve středu podlehl. Potraviny a další potřebné věci nyní obyvatelům rozvážejí policisté a hasiči. Místním lidem bylo nařízeno, aby příští dva týdny zůstali doma.

zdroj: YouTube

Řecké úřady předpovídají, že příští týden by mohl být klíčový, pokud jde o zjištění, zda přijatá opatření s cílem zastavit šíření koronaviru v zemi zabírají. Řecká vláda jako jedna z prvních v Evropě nařídila 10. března uzavření škol a 13. března rozhodla o uzavření kaváren, barů a restaurací.

Turecko možná přistoupí k nejpřísnějšímu opatření a v případě, že se bude koronavirus v zemi i nadále šířit, vyhlásí absolutní zákaz vycházení. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tureckou vládu. Částečný zákaz vycházení v zemi zatím platí od víkendu pro občany starší 65 let. V Turecku dosud nákaze podlehlo 59 lidí, infikovaných je 2433.

"Absolutní sociální izolace byla vždycky v naší agendě," uvedl turecký ministr vnitra Süleyman Soylu. "Jestliže se nám nepodaří zastavit epidemii těmito opatřeními, samozřejmě, že můžeme přistoupit k těm nejpřísnějším," dodal. Turecko dosud rozhodlo o uzavření škol, kaváren a barů, zakázalo hromadné modlitby a sportovní zápasy. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se nechal slyšet, že země epidemii překoná za dva až tři týdny.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vymýtit covid-19 potrvá dlouhé roky, varuje profesor imunologie

24.10.2020 00:01 NÁZOR - Většina vědců soudí, že přísná kontrola, včetně efektivního trasování, testování a izolace,…

Tisíce maďarských studentů demonstrovaly v Budapešti

23.10.2020 21:54 Tisíce maďarských studentů dnes demonstrovaly v Budapešti s pochodněmi v rukou proti ztrátě…

Počet lidí nakažených koronavirem ve Francii přesáhl milion

23.10.2020 20:52 Ve Francii se během epidemie nakazilo koronavirem již přes milion lidí. Po Španělsku je to další…

Slovinský premiér Janša podpořil Trumpa, Biden by byl podle něj slabý

23.10.2020 20:28 Slovinský premiér Janez Janša v nadcházejícím volebním klání ve Spojených státech veřejně podpořil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama