Řecko pátralo po migrantech, kteří spadli ze člunu. Jedna žena utonula

U řeckého ostrova Lesbos probíhaly záchranné operace poté, co na řeckou pevninu dorazila skupina 24 migrantů ze Somálska a informovala o třech ženách, které po cestě přes moře spadly z přeplněného nafukovacího člunu do vody. Dvě z nich se pobřežní stráži po několika hodinách podařilo nalézt a zachránit, bylo objeveno také tělo třetí ženy, uvedla agentura AP.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

K pátrání po třech ženách byly nasazeny lodě a helikoptéra. Záchranáři podle AP dál pokračovaly v prohledávání oblasti a pátraly po převaděči, který se údajně plavil společně s žadateli o azyl a rovněž skončil ve vodě. Migranti tvrdí, že do Řecka připluli z Turecka.

Turecká agentura Anadolu dnes s odvoláním na zdroj z bezpečnostních složek uvedla, že turecká pobřežní stráž dopravila na pevninu 38 jiných žadatelů o azyl, kteří uvázli na dvou záchranných člunech na moři poté, co je do tureckých vod vykázala řecká pobřežní hlídka.

Cesty přes moře v přeplněných člunech jsou riskantní, připomíná Reuters. Řecká pobřežní stráž tento měsíc nalezla tělo migranta poblíž napůl potopeného člunu u Lesbu. V září pak utonuli nejméně tři lidé, když se potopila loď s uprchlíky u Kréty.

Mezi lety 2015 a 2016 se přes Řecko do Evropy vydaly stovky tisíc migrantů a uprchlíků. Dohoda mezi Ankarou a Evropskou unií však dokázala nápor na řecko-tureckou hranici snížit. V Turecku žijí více než tři miliony uprchlíků a migrantů, v Řecku pak na vyřízení žádosti o čekají desetitisíce lidí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OLAF uzavřel podvody s dotacemi na Slovensku. Navázali jsme na Kuciakovu…

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Evropský úřad pro Odhalování podvodů (OLAF) uzavřel tři případy týkajících se přímých plateb v…

Reprodukční číslo se zhoršuje, počet mrtvých v Německu je enormní

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES je dále na 73 bodech a více než týden se tak drží ve čtvrtém z…

V Itálii zemřela desetiletá dívka kvůli TikToku. Snažila se omdlít

22.01.2021 21:43 Italské úřady začaly vyšetřovat smrt desetileté dívky, která se udusila kvůli "zkoušce odvahy" na…

Německo zařadilo Česko na seznam vysoce rizikových zemí

22.01.2021 20:03 Aktualizováno Německo zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových zemí a zpřísněná opatření…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama