Řecko posiluje omezující opatření. Zakáže i objednávky po telefonu

V Řecku vstoupí v neděli ráno v platnost rozsáhlé zostření omezujících opatření s cílem zbrzdit šíření koronavirové nákazy. Končí tak řada uvolnění, která byla přijata kvůli vánočním svátkům a silvestru. Zpřísnění mají zatím trvat do 11. ledna. Podle agentury DPA to dnes řekl mluvčí vlády Stelios Petsas.

Řecko
doporučujeme

Především začne platit rozšířený zákaz nočního vycházení v době od 21:00 do pěti hodin ráno. Opět zůstanou zavřené kostely, kadeřnictví a knihkupectví. Odpadá i dosavadní možnost objednávat si telefonicky zboží a jejich následné vyzvednutí.

"Boj proti koronaviru pokračuje, proto přecházíme do protiútoku," řekl dnes dopoledne v televizi vládní mluvčí.

Řecko zavedlo přísná omezující opatření od začátku listopadu. Vycházet z domu mohou pouze ti, kteří o tom předem informují příslušnou SMS civilní obranu. Povoleny jsou jen cesty do práce, návštěvy u lékaře, nakupování potravin, cvičení a venčení psů. Cestování mezi 13 řeckými regiony bez závažného důvodu je zakázáno.

Řecko s přibližně 11 miliony obyvatel má ve srovnání s ostatními evropskými státy stále nízký počet lidí nakažených novým koronavirem; za uplynulých 24 hodin bylo hlášeno méně než 600 nových případů. Nicméně v zemi je velmi nízký počet lůžek na jednotkách intenzivní péče, a proto se vláda snaží mimořádně přísnými kroky tempo šíření infekce co nejvíce zbrzdit.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Reprodukční číslo v Česku klesá. V Rakousku začíná plošné testování

16.01.2021 10:00 Aktualizováno Index protiepidemického systému PES, s jehož využitím se v Česku řídí opatření proti koronaviru, k…

Slovák Kubiš byl jmenován zmocněncem OSN pro Libyi

16.01.2021 09:28 Rada bezpečnosti OSN schválila jmenování slovenského diplomata a bývalého ministra zahraničí Jána…

Německá CDU si dnes vybere nového předsedu strany

16.01.2021 08:13 Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové dnes rozhodne o novém…

Registrační systém k očkování měl po spuštění potíže, Pfizer omezí dodávky…

15.01.2021 21:58 Aktualizováno Čína zaznamenala nejvyšší denní přírůstek nakažených koronavirem za posledních více než deset…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama