Řecko uzavřelo obec kvůli vyššímu počtu nakažených

V Řecku nařídili úplnou karanténu pro obec Echinos, kde se v posledních dnech vyskytlo více nakažených koronavirem. Informoval o tom dnes deník Kathimerini. Ve středu oznámilo ministerstvo zdravotnictví v Řecku 55 nových nakažených, což je nejvyšší denní nárůst za několik týdnů.

Řecko
doporučujeme

Většina případů se potvrdila v regionu na severovýchodě země v oblasti, kde leží Echinos. Za posledních 24 hodin ministerstvo oznámilo 24 nových případů nákazy a jedno úmrtí s covidem-19.

Zatím na týden platí ode dneška omezení volného pohybu pro asi 3000 obyvatel Echinosu, kteří nesmí opustit obec a smí jen na nákup potravin či léků, a to s rouškami. Do obce, která zažila přísnou karanténu i před třemi měsíci v začátcích pandemie covidu-19, smí jen zásobování potravinami a léky.

Podle serveru Greek Reporter se experti domnívají, že nárůst případů v oblasti Echinosu způsobilo nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi lidmi a také místní zvyky. V regionu žije většinou muslimské obyvatelstvo, jehož velké rodiny se často navštěvují a kde jsou obvyklé společné modlitby většího počtu lidí.

Řecko bylo v nynější pandemii řadou expertů chváleno za to, jak včasnými a přísnými opatřeními šíření nákazy zvládlo. V této zemi s 11 miliony se potvrdilo dosud jen 3227 případů covidu-19, z toho 188 lidí v souvislosti s nákazou zemřelo.

Vrchol epidemie zažilo Řecko koncem března a začátkem dubna, od května už přibývaly spíše jen jednotky případů nákazy denně. Minulý týden přibylo po dva dny 20 nakažených a tento týden přibylo denně 13, 15, 55 a 24 potvrzených nakažených. Ministerstvo zdravotnictví dnes též uvedlo, že v celé zemi je nyní na jednotkách intenzivní péče 10 pacientů s covidem-19.

Řecké úřady nové lokální ohnisko přísně sledují i proto, že v zemi v pondělí začala turistická sezóna a země se otevřela také zahraničním turistům. Mezinárodní spoje zatím létají jen do Atén a Soluně, na regionální letiště budou moci přímé zahraniční linky létat od 1. července.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus: Na Slovensku po předchozím růstu ubylo nových případů

10.07.2020 10:48 Počet nových případů koronaviru na Slovensku ve čtvrtek po předchozím nárůstu na více než…

Sesuv skály v Rakousku si vyžádal tři mrtvé, dnes bylo vyproštěno tělo…

10.07.2020 09:56 Středeční sesuv skály v turisty oblíbené Medvědí soutěsce v jihorakouské spolkové zemi Štýrsko si…

Řecko schválilo zákon o demonstracích, tisíce lidí proti němu protestují

10.07.2020 07:23 Řecký parlament ve čtvrtek schválil zákon regulující pouliční demonstrace, proti kterému v centru…

Německá kontrarozvědka varuje před poskytováním dat Číňanům

09.07.2020 23:06 Německá kontrarozvědka dnes varovala zákazníky před poskytováním osobních dat čínským platebním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy