Řecko v pondělí oznámilo 24 nakažených, turisté se musí prokázat QR kódem

Řecko za pondělí zaznamenalo 24 nových případů nákazy koronavirem, v sedmi případech lidé s infekcí přijeli ze zahraničí. Drtivá většina nákaz byla zjištěna na severu země, píše deník Kathimerini, pozitivní testy na koronavirus měli mimo jiné tři lidé v Soluni.

Moře, ilustrační foto
doporučujeme

Řecko v porovnání s dalšími státy jižní Evropy koronavirová krize zasáhla jen lehce, a to i díky včasnému zavedení koronavirových restrikcí. Od propuknutí epidemie se v zemi nakazilo 3862 lidí, z čehož 193 zemřelo. Průměrný věk zemřelých je 76 let.

Okolo 26 procent všech infekcí souvisí s cestami do zahraničí, v 52 procentech úřady určily vazbu na jiného nakaženého. Ve zbytku případů se původ infekce dál vyšetřuje.

Řecko se po uvolnění restrikcí kvůli pandemii covidu-19 znovu otevřelo zahraničním turistům v polovině června, kdy zrušilo restrikce na lety ze tří desítek evropských zemí do Atén a Soluně. Ostatní řecká letiště jsou pro zahraniční linky otevřena 1. července.

Turisté se po příletu do Řecka podrobí namátkovým testům na koronavirus, všichni ale musí před cestou vyplnit elektronický formulář a poté se po příletu prokázat QR kódem, aby místní úřady mohly případně dohledat ty cestovatele, jež mohli přijít do styku s nakaženou osobou.

Řecká vláda otevřením země sleduje záchranu letošní turistické sezóny, zároveň se však chce vyvarovat rozšíření infekce, píše Kathimerini. Od středy se kvůli zvýšenému počtu infekcí u turistů ze zemí z balkánského poloostrova zpřísní kontroly na hraničních přechodech s Bulharskem a Albánií.

V prvních 11 dnech července úřady na řecko-bulharském hraničním přechodu Promachonas evidovali čtyřikrát více pozitivních testů na koronavirus, než na letišti v Aténách, uvádí list.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman se chová jako nemocný starý muž, rozděluje Česko, píše německý tisk

15.08.2020 15:10 Miloš Zeman se chová stále více jako svéhlavý, starý a nemocný muž. V rozsáhlém materiálu o českém…

Dánsko kvůli koronaviru zavede povinné roušky v hromadné dopravě

15.08.2020 14:12 Dánsko zavede kvůli šíření koronaviru povinnost nosit v hromadné dopravě roušky. Opatření začne…

USA kvůli Rusku pošlou další americké vojáky do Polska

15.08.2020 12:14 Aktualizováno Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes podepsal ve Varšavě dohodu, která umožní vyslat další…

Ukrajina hlásí rekordních 1847 případů koronaviru za den

15.08.2020 11:31 Aktualizováno Ukrajina za uplynulý den zaznamenala 1847 případů koronaviru, čímž pokořila svůj dosavadní denní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama