Student uvízl během pandemie ve Skotsku. Domů do Řecka se dostal na kole

Student, který studoval ve Skotsku, jel na kole přes celou Evropu poté, co byly zrušeny lety v důsledku celosvětové pandemie covid-19 a on se nemohl dostat zpět za svou rodinou do Řecka.

Kleon Papadimitriou
doporučujeme

Kleon Papadimitriou se v několika posledních březnových dnech pokusil dostat zpět do Atén letecky, ale všechny jeho tři rezervované lety byly zrušeny. „Do prvního dubna jsem si myslel, že strávím alespoň měsíc v Aberdeenu v karanténě,“ řekl student pro CNN. Ze strachu o své blízké dostal Papadimitriou nevšední nápad, že vyrazí na kole.

Sám Papadimitriou uvádí, že neměl moc zkušeností, dokonce neměl ani kolo, které si musel koupit, ale touha po dobrodružství byla silnější. Student vyzbrojený stanem, spacákem, sardinkami, chlebem a arašídovým máslem započal svojí 48denní a více než 3 500 kilometrů dlouhou cestu napříč Evropou.

Papadimitriou nejprve projel Anglií do Nizozemska, poté přes Německo, Rakousko až na východní pobřeží Itálie, kde nasedl na loď do řeckého přístavu a odtud se na kole vydal až do Atén. Student musel oslovit některé kamarády v různých zemích Evropy, aby mu pomohli s noclehem i když většinu svého času strávil ve stanu v lesích.

„Jako relativně introvertní osoba jsem byl nucen se dostat ze své komfortní zóny v tom smyslu, že kdybych neudělal některé věci, neměl bych kde spát a ani bych neměl vodu,“ řekl Papadimitriou, který za den ujel až 120 kilometrů.

Rodina, která ho po cestě sledovala společně s dalšími, studenta netrpělivě očekávala a 27. června se Papadimitriou konečně dostal domů. „Bylo to velmi emotivní,“ konstatoval student, který dodal, že ačkoliv na něj rodiče byli pyšní, cítili velkou úlevu.

„Myslím, že jsem se zlepšil jako člověk, jsem sebevědomější,“ míní student. „Když si nastavíte laťku velmi vysoko a pokusíte se jí překonat, nezáleží na tom, jestli to dokážete, protože z vás stejně bude lepší člověk. Něco se o sobě dozvíte a možná budete překvapeni,“ poznamenal Papadimitriou, který přemýšlí o dalším dobrodružství na kole.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovinsko vyzvalo k uspořádání nových voleb v Bělorusku

13.08.2020 15:10 Slovinský premiér Janez Janša dnes vyzval k uspořádání nových prezidentských voleb v Bělorusku,…

IEA kvůli potížím letecké dopravy snížila výhled poptávky po ropě

13.08.2020 13:35 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) zhoršila výhled poptávky po ropě na letošní rok. Kvůli…

Řecko vyřadí ČR ze zemí s nutností předložit test na covid

13.08.2020 13:26 Řecko vyřadí Českou republiku ze seznamu zemí, jejíž občané mají povinnost předkládat test na…

V rakouských Alpách po pádu zemřela 25letá česká turistka

13.08.2020 10:28 Pětadvacetiletá Češka zemřela ve středu po pádu z výšky při túře v rakouských Alpách. V tiskové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama