Restrikce zabraly. V Rakousku i Švýcarsku se epidemická situace stabilizuje

Epidemická situace v Rakousku i Švýcarsku se začíná stabilizovat. Za posledních 24 hodin přibylo v první ze zemí sice 6995 potvrzených případů nákazy koronavirem, v nemocnicích ale přibylo jen 22 pacientů s covidem-19, informovala dnes agentura APA. Denní počet nakažených klesá i ve Švýcarsku, kde přibylo za 24 hodin 5007 případů. Na švýcarském karanténním seznamu budou od příštího týdne už jen čtyři země. Jednou z nich bude dál Česko.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Od počátku epidemie Rakousko zaznamenalo přes 228.000 případů nákazy virem SARS-CoV-2. Téměř 150.000 osob se viru zbavilo. Nejvyšší denní přírůstek nakažených zaznamenalo Rakousko v pátek. Bylo jich 9568. S covidem-19 zemřelo 2116 nakažených, z toho 62 za posledních 24 hodin, informuje OE24.

V úterý začala v Rakousku platit nová přísná opatření v boji proti šíření koronaviru. Lidé mohou z domovů vycházet jen v určitých případech, zavřená je většina obchodů, po vysokých a středních se uzavřely i základní školy a školky. Už dříve uzavřela rakouská vláda nařízením restaurace, muzea, divadla, kina či bazény.

Podle agentury APA ale opatření zjevně začínají zabírat a epidemická situace se začíná stabilizovat. V nemocnicích za posledních 24 hodin přibylo jen 22 pacientů s covidem-19 a na jednotku intenzivní péče musel být přeložen jen jeden nemocný.

Ze statistiky ministerstva zdravotnictví, kterou dnes zveřejnila agentura APA, vyplývá, že obzvlášť špatná situace je během druhé, podzimní vlny epidemie v rakouských domovech pro seniory a pečovatelských domech. V některých spolkových zemích bylo mezi 1. říjnem a 12. listopadem více než 80 procent všech zemřelých s covidem-19 právě v těchto zařízeních.

Z celkové rakouské bilance, která se vede od počátku epidemie letos na jaře, žilo v domovech pro seniory a pečovatelských domovech 38 procent zemřelých. Polovina z nich ale zemřela za poslední měsíc a půl.

Epidemická situace se stabilizuje také ve Švýcarsku, které za posledních 24 hodin zaznamenalo 5007 nových potvrzených případů nákazy a 79 mrtvých s covidem-19.

Švýcarsko, které má zhruba 8,5 milionu obyvatel, vede společné statistiky s Lichtenštejnskem, v němž žije asi 38.000 lidí. Celkem se od počátku epidemie nákaza koronavirem prokázala u více než 285.000 lidí, s covidem-19 zemřelo 3464 infikovaných. Naprostá většina nakažených i mrtvých připadá na Švýcarsko.

Od příštího pondělí Švýcarsko vyřadí ze svého karanténního seznamu Belgii, Arménii a dva francouzské regiony včetně Paříže a okolí. Po příjezdu do země tak budou muset na deset dní do karantény již jen občané čtyř zemí: Česka, Andorry, Lucemburska a Černé Hory. Stejná pravidla budou platit i pro obyvatele rakouských spolkových zemí Salcbursko a Horní Rakousy a francouzských zámořských území.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo kvůli covidu prodlouží karanténu do 20. prosince, podmínky se…

25.11.2020 21:57 Německo kvůli stále vysokému počtu případů nákazy koronavirem prodlouží přísná omezení do 20.…

EK varuje technologické giganty před důsledky porušování pravidel

25.11.2020 20:28 Velké technologické společnosti porušující nová pravidla Evropské unie pro jejich regulaci mohou v…

Itálie a Rakousko řeší podobu lyžařské sezony

25.11.2020 18:50 Itálie a Rakousko se dál přou o podobu nadcházející lyžařské sezony. Italský premiér Giuseppe Conte…

Německo odškodní diskriminované homosexuální vojáky

25.11.2020 17:36 Německo rehabilituje a odškodní homosexuální vojáky, kteří v minulosti čelili v armádě diskriminaci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama