Řidiči hazardují a ignorují pravidla. Kvůli covidu téměř prázdné silnice jsou "výzvou"

Na rakouských silnicích je v těchto dnech minimální provoz kvůli protikoronavirovým omezením pohybu lidí. Volnou vozovku ovšem někteří řidiči pochopili jako šanci vyzkoušet výkon svých vozů. Salcburská policie podle agentury APA informovala o několika případech, kdy se automobily řítily i více než dvojnásobnou rychlostí, než byla povolená.

Rakouská policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Patrně za rekordmana lze považovat 21letého řidiče, kterému v pátek v 07:30 naměřili 143 kilometrů za hodinu. Kromě tohoto údaje policisty zaujalo i mladíkovo vysvětlení: tvrdil, že se svým závodním speciálem spěchá, aby nepropásl pohled na východ slunce z vrcholu Gaisbergu - turisty oblíbené hory nedaleko Salcburku.

Slunce v ten den vycházelo krátce po půl osmé a policisté provinilce zadrželi v úseku s rychlostním omezením 50 kilometrů.

Ve srovnání s tímto "závodníkem" byli další řidiči o něco pomalejší. Na jedné z příjezdových komunikací do Salcburku se jeden z nich pohyboval rychlostí 135 kilometrů za hodinu v úseku s povolenou "sedmdesátkou".

A v rekreačním středisku Leogang nedaleko Salcburku padl policistům do rukou 19letý řidič, jemuž v úseku s maximální povolenou rychlostí 50 kilometrů ukazoval tachometr jeho vozu 105.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Reprodukční číslo v Česku dál roste, přibylo 2376 nakažených. Na…

25.01.2021 21:54 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES zůstává třetí den na 69 bodech, ve čtvrtém z pěti stupňů rizika…

Estonsko má poprvé v čele vlády ženu

25.01.2021 20:38 Estonsko má poprvé v čele vlády ženu. Nástupcem Jüriho Ratase, který před necelými dvěma týdny…

Německá vláda varuje před "temným mrakem" mutací

25.01.2021 20:31 Lidé v Německu se musí podle německé vlády připravit na rychlé rozšíření vysoce nakažlivých mutací…

AstraZeneca musí jasně vysvětlit omezení dodávek, řekla členka EK

25.01.2021 19:01 Evropskou komisi neuspokojilo vysvětlení firmy AstraZeneca, proč v prvním období dodá zemím…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama