Británie žije ve strachu z IS: Odmítá přijmout dětské sirotky

Neočekává se, že by v dohledné budoucnosti byly ze Sýrie navráceny další britské děti do jejich domoviny. Britské ministerstvo vnitra považuje repatriaci dětí za velice výjimečnou a to především z důvodu bezpečnosti. Hrozí totiž riziko, že se otevřou dveře navrátilcům takzvaného Islámského státu.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Cítíme, že zde existují legitimní bezpečnostní obavy," uvedl zdroj z ministerstva vnitra. "Navrátilci, dokonce i děti, představují bezpečnostní riziko - podle našeho názoru je možné se na repatriaci podílet pouze případ od případu." Informoval o tom deník The Guardian. 

Boris Johnson  k případu navracení sirotků řekl: „Myslím, že situace v Sýrii je velmi obtížná a nebezpečná. Podle mě je velkým úspěchem, že se některé osiřelé děti vrátily zpět. Ale myslím si, že by bylo příliš optimistické říci, že bychom tak mohli jednat v každém jednotlivém případě. Související vojenské a logistické potíže jsou výrazné, ale jak už jsem řekl, tam, kde vláda může pomoci, by měla pomoci."

Zdrženlivost ze strany ministerstva vnitra vůči přijímání dětí ze Sýrie panuje navzdory oznámení britského ministra zahraničí Dominica Raaba, který prosazuje navracení dětí. Ve čtvrtek večer uvedl, že vláda "usnadnila návrat (sirotků) domů, protože to bylo správné". Informovali jsme o tom zde. 

Děti, jichž je více než tisíc, jsou umístěny ve velkých táborech za špatných hygienických podmínek. Orlaith Minogue, humanitární poradkyně, upozornila na blížící se zimu. Vyzvala vládu, aby našla způsob, jak děti navrátit. Podle ní by se tito sirotci "mohli zotavit a žít celý život ve Velké Británii". 

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid-19 v Itálii polevuje? Jeden nakažený infikuje méně než jednoho…

08.04.2020 10:10 V Itálii se výrazně snížila míra šíření koronaviru SARS-Cov-2. Jeden nakažený v průměru infikuje…

V Německu budou za porušení karantény zřejmě vysoké pokuty

08.04.2020 10:08 S velkými pokutami ve výši až 25.000 eur (680.000 korun) by měli počítat lidé, kteří poruší německé…

V hlubinách moře se neví o covid-19 nic. Ponorky jsou ostrůvky nevědomosti

08.04.2020 09:24 Aktualizováno Ve světě plném koronavirových zmatků jsou stále ještě lidé, kteří vědí jen velmi málo - nebo vůbec…

Covid-19: Jourová kritizuje dezinformace z Ruska a propagandu z Číny

08.04.2020 09:01 Z Ruska se v době pandemie šíří stále více dezinformací, jejichž cílem je vyvolat strach a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy