Bouře Sabine pustoší Německo, řítí se do Česka. Vlaky a letadla stojí

Německá železniční společnost Deutsche Bahn kvůli orkánu Sabine, jehož vítr v Německu místy dosahuje až 180 kilometrů za hodinu, postupně zastavuje dálkovou železniční dopravu na území celé spolkové republiky. Aerolinky Eurowings zase kvůli bouři, která už naplno zasáhla západ a sever Německa, zrušily skoro všechny lety. Řadu spojení odřekla také Lufthansa i další společnosti. Stovky letů odpadnou i v pondělí.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Deutsche Bahn se v podvečer rozhodla zastavit dálkovou dopravu v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku. Dálkové vlaky poté svou cestu předčasně ukončovaly i ve všech dalších částech Německa. Zrušeny jsou dnes večer i přímé železniční spoje mezi Berlínem a Prahou. Cestující, kteří se nedostanou tam, kam potřebují, dostanou poukazy na hotel nebo budou mít možnost přenocovat ve speciálních vlacích na nádražích.

Bouře, které se v Německu říká Sabine a v Británii Ciara, si už vyžádala také jednu železniční nehodu. Vlak z Amsterdamu do Berlína s asi 300 cestujícími krátce za německými hranicemi narazil do spadlého stromu. Po dvou hodinách mohl v jízdě pokračovat, do Berlína dnes už ale nedojede. Spadlé stromy blokují i některé regionální tratě. V Hamburku do stromu narazila zdejší nadzemní dráha. O zraněných německá média neinformují.

Problémy orkán přináší i v letecké dopravě. Společnost Eurowings zrušila téměř všechny lety z Berlína, Hamburku, Hannoveru, Dortmundu, Düsseldorfu, Kolína nad Rýnem a Stuttgartu. Desítky letů různých společností odřeklo největší německé letiště ve Frankfurtu nad Mohanem. Výpadky už pocítila i Praha, kam dnes nedorazily dva německé spoje z Kolína nad Rýnem a Düsseldorfu.

Zrušeny jsou i některé pondělní spoje do Prahy. S výpadkem prakticky všech letů až do odpoledních hodin počítá v pondělí letiště v Mnichově, kde se už dnes neuskutečnilo kolem 100 startů a přistání. Vzdušný přístav v západoněmeckém Düsseldorfu na pondělí zrušil 100 z 570 plánovaných letů.

Na severu Německa je kvůli Sabine přerušené lodní spojení s řadou ostrovů. Především na západě země bylo odřeknuto mnoho kulturních a sportovních akcí, včetně zápasu nejvyšší fotbalové ligy mezi týmy Borussia Mönchengladbach a 1. FC Köln. V pondělí v některých částech země zůstanou uzavřené školy, týká se to například velkých měst v Severním Porýní-Vestfálsku, Hesensku a Bavorsku.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovenský parlament opět funguje, skupina poslanců po dvou dnech ukončila…

20.02.2020 19:33 Aktualizováno Obstrukce části slovenských poslanců, kteří v parlamentu na protest proti projednávání návrhů…

Lídři států EU zahájí rozpočtový summit, ústupky zatím odmítají

20.02.2020 18:06 Aktualizováno Lídři zemí Evropské unie dnes zahájili v Bruselu mimořádný summit, jehož cílem je sblížit jejich…

Evropská komisařka je proti vydání Assange do USA

20.02.2020 17:21 Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange by neměl být vydán Spojeným státům, protože by to mělo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama