Sabine se prohnala Německem. Několik zraněných, část jeřábu spadla na dóm

Bouře, která se v neděli a v noci prohnala západní Evropou, si na západě Německa vyžádala nejméně pět raněných. Tři lidé utrpěli těžká poranění. Vyplývá to z informací agentury DPA. V nejlidnatější spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko jsou ale podle ní škody menší, než se čekalo. Například ve Frankfurtu nad Mohanem ale rameno jeřábu v důsledku větru spadlo na tamní dóm, jemuž poškodil střechu.

Přidejte svůj názor

orkán Sabine (únor 2020) v Německu
doporučujeme

Orkán, který dostal v Německu jméno Sabine, vážně zranil dva lidi v Saarbrückenu na západě Německa, když se na ně vyvrátil strom. Život jednoho z nich je v ohrožení. Oba kolemjdoucí šli v momentě neštěstí v neděli pozdě večer na parkoviště kliniky v Saarbrückenu, uvedla policie bez dalších podrobností.

Ve Frankfurtu vítr provázející bouři vyvrátil rameno jeřábu tak nešťastně, že poničilo střechu místního dómu. Výše škody zatím není jasná. Zraněn nikdo nebyl. Jeřáb má dnes rozmontovat specializovaná firma.

V Severním Porýní-Vestfálsku dosud bouře způsobila zjevně menší škody, než se očekávalo, uvedla DPA. Několik lidí také zranila, ale žádní mrtví zatím hlášeni nebyli.

Ve většině případů se zásahové jednotky potýkaly s vyvrácenými stromy. V některých obcích vypadl proud.

Ve městě Mülheim an der Ruhr měli velké štěstí dva lidé v jedoucím automobilu, na jehož zadní část spadl 25 metrů vysoký strom. Vozidlo dostalo smyk a skončilo v příkopu. Dvojice utrpěla lehká zranění.

Těžce zraněn byl také šestnáctiletý mladík, na kterého v lese u Paderbornu v Severním Porýní-Vestfálsku spadla větev stromu. Podle DPA utrpěl poranění hlavy.

V Essenu lehce zranila 47letou ženu padající břidlicová taška ze střechy. Ve městě Kleve u hranic s Nizozemskem sjela z vozovky mladá řidička. Protože se bála, že sklouzne do příkopu, neodvážila se sama vystoupit a přivolala hasiče.

Jenom v Cáchách a okolí vyjížděly zásahové síly do 1:00 SEČ k 432 případům. Většinou šlo o povalené stromy. Zranění odtud hlášeni nejsou.

Jedním z nejcitelnějších důsledků řádění orkánu jsou omezení v dopravě, zejména železniční. Německá železniční společnost Deutsche Bahn kvůli větru, který míst dosáhl rychlosti až 180 kilometrů za hodinu, zastavila dálkovou železniční dopravu na území celé spolkové republiky. Zrušeny byly i přímé železniční spoje mezi Berlínem a Prahou. Provoz by mohl být postupně obnovován od dnešního dopoledne.

Problémy orkán přináší i v letecké, silniční či lodní dopravě. Rušení letů postihlo i největší německá letiště ve Frankfurtu nad Mohanem, Mnichově nebo Berlíně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž s údajně českým občanstvím je ve Švédsku podezřelý z vraždy

25.02.2020 13:28 Dvacetiletý mladík jménem Mohamed, který má švédské a údajně také české občanství, byl ve Švédsku…

Nemocný premiér Pellegrini popřel, že je nakažený koronavirem

25.02.2020 13:23 Slovenský premiér Peter Pellegrini, který byl o víkendu hospitalizován, důrazně popřel spekulace,…

Úřady: Rakousko má nejspíš první případy nakažení koronavirem

25.02.2020 13:01 Rakousko má nejspíš první případy nakažení novým typem koronaviru. U dvou lidí hospitalizovaných v…

Británie i europarlament vyzvaly navrátilce z Itálie k izolaci

25.02.2020 12:56 Británie dnes vyzvala své občany, aby po návratu ze severní Itálie dobrovolně zůstali v izolaci.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama