Salvini opět provokoval, mluvil o potratech cizinek

Vůdce italské opoziční pravicové strany Liga a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini vyvolal v části společnosti rozhořčení tvrzením, že cizinky využívají služeb na pohotovosti a požadují tam provedení potratu. Salvini tvrdil, že má informace od zdravotníků a že některé z žen využily tuto cestu k přerušení těhotenství i šestkrát. Zástupci italského svazu lékařů ale jeho tvrzení zpochybnili jako nepravděpodobné.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Matteo Salvini (Liga severu)
doporučujeme

Itálie od roku 1978 povoluje předčasné přerušení těhotenství do třetího měsíce, po této době je možné jenom ze zdravotních důvodů. Jak napsala agentura AFP, přesto není v Itálii snadné najít patřičného lékaře, protože až 70 procent gynekologů odmítá přerušení těhotenství, protože je to v rozporu s jejich svědomím.

"Máme informace, podle nichž určité ženy, které nejsou z Říma ani z Milána, přišly v Miláně na pohotovost kvůli interrupci šestkrát. Není na mně ani na státu, aby dával komukoli lekce z morálky a etiky, je správné, aby si žena vybrala sama. Ale pohotovost nelze využívat k řešení následků neslušného života," prohlásil Salvini na shromáždění v Římě. "Je na čase říci stop tisícům občanů, kteří nejsou Italové a zabydlují se na pohotovosti. Když přijdete potřetí, zaplatíte," dodal politik známý výpady proti uprchlíkům a otec dvou dětí, které má se dvěma různými ženami.

Generální tajemnice svazu italských lékařů Pina Onotriová k tomu řekla, že není možné, aby byla interrupce provedena na pohotovosti vyjma naléhavého zdravotního důvodu. Gynekoložka Gisella Giampaová z Říma řekla, že Salvini zobecňuje na základě mimořádných případů.

Šéf vládní Demokratické strany Nicola Zingaretti prohlásil, že výroky dokazují rostoucí Salvinihou zoufalství před jarním místními volbami. "Žvaní každým dnem víc, protože má problémy. Uráží, pronáší výstřední teorie a používá náhodné číselné údaje. Italské pohotovostní služby jeho provokace naštěstí neposlouchají. Dejte ruce pryč od žen," vzkázal Salvinimu.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vražda Kuciaka: Na Slovensku pokračuje soud, Marčekovi hrozí doživotní…

06.04.2020 10:49 Aktualizováno Na Slovensku dnes pokračuje proces s jedním z obžalovaných v případu předloňských vražd novináře…

Jourová pro Die Welt: Koronavirus nesmí zničit demokratický řád

06.04.2020 10:34 Opatření přijatá v boji proti koronaviru by v delším časovém horizontu mohla oslabit demokracii,…

Covid-19: Kolik nakažených a mrtvých má Německo? Statistiky se rozcházejí

06.04.2020 07:56 Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Německu stoupl za minulých 24 hodin o 3677. Vyplývá…

Francie je z nejhoršího venku? Obětí covid-19 přibylo nejméně za týden

05.04.2020 20:51 Ve francouzských nemocnicích zemřelo od soboty 357 pacientů s nemocí covid-19, informovaly tamní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy