Saská vláda si není vědoma existence české mutace koronaviru

Saská vláda neví o žádné existenci takzvané české mutace koronaviru, vědecky dosud doložena nebyla. Na dnešní tiskové konferenci v Drážďanech to prohlásil Oliver Schenk, který je šéfem úřadu regionální vlády. Schenk odpovídal na dotaz novináře, který tak opět oživil téma údajné české mutace, kterou před měsícem bez dalších podrobností zmínil polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Nemáme k tomu žádné vlastní vědecké poznatky," řekl Schenk na dotaz novináře, zda byla v Saska zaznamenána nákaza českou mutací koronaviru. "Pokud existuje, tak dosud vědecky doložena nebyla," doplnil.

Saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, která má na starosti i resort zdravotnictví a boj s pandemií, na otázku k existenci české mutace pouze zakroutila hlavou. Předtím uvedla, že Sasko dosud zachytilo 82 případů výskytu mutací, z nichž 63 byla takzvaná britská varianta, která se nyní rychle šíří v Česku. Dalších pět případů byla jihoafrická mutace a zbylé výskyty tvořily mutace, které nejsou blíže definovány.

O české mutaci naopak již počátkem ledna mluvil polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski. Ten tehdy řekl, že polští hygienici doposud nezachytili žádný případ britské varianty koronaviru, zato se do Polska dostala česká mutace viru.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo plánuje očkovat vakcínou AstraZeneca i seniory

03.03.2021 17:18 Německo by brzy mohlo začít vakcínou AstraZeneca proti nemoci covid-19 očkovat i osoby starší 65…

ONLINE: Přibylo přes 16 tisíc nakažených. Nemocnicím docházejí kapacity

03.03.2021 17:11 Aktualizováno Německu se dnes bude rozhodovat o tom, zda v zemi bude pokračovat karanténa, která zatím platí do 7…

Itálie vpustí do přístavu loď s 363 utečenci

03.03.2021 15:04 Itálie vpustí do svého přístavu loď německé nevládní organizace Sea Watch s 363 utečenci na palubě.…

Německo o dva týdny prodlouží kontroly na hranicích s Českem

03.03.2021 14:56 Aktualizováno Německo prodlouží stálé kontroly na hranicích s Českou republikou a rakouským Tyrolskem do 17.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama