Saský premiér chce kvůli Česku více policistů na hranicích

Saský premiér Michael Kretschmer chce, aby německé hranice střežilo více policistů. Listu Rheinische Post dnes řekl, že je třeba kontrolovat přijatá opatření. Německo od neděle řadí Česko, s nímž má Sasko hranici dlouhou zhruba 450 kilometrů, mezi vysoce rizikové země a po lidech dojíždějících z Česka za prací vyžaduje negativní testy na koronavirus.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Když se stanoví pravidla, musí se jejich dodržování kontrolovat," uvedl Kretschmer. Proto je podle něj nutné, aby na hranicích bylo více spolkových policistů. Uzavřené hranice ale podle něj nikdo nechce. "Musí být však jasné, že je na nich personál, který dodržování pravidel kontroluje," dodal.

Namátkové kontroly na česko-saské hranici podle něj ale zatím ukazují "pozitivní obraz". "Zaznamenali jsme jen velmi málo případů, kdy pendleři pravidla nedodržovali," řekl politik Křesťanskodemokratické unie (CDU).

Nová pravidla podle Kretschmera také znamenají, že musí být režim na česko-německé hranici "inteligentnější". "Lze zřídit různé jízdní pruhy, právě proto je třeba i více personálu," řekl. "Nesmí to ale vést ke kilometrovým kolonám," varoval saský premiér.

Německo od neděle považuje Česko za vysoce rizikovou oblast, neboť počet nových případů na 100.000 obyvatel za sedmidenní období výrazně přesahuje dvě stovky. Zatímco Sasko požaduje po pendlerech jen dva negativní testy na koronavirus týdně, při cestě do Bavorska musí Češi předkládat negativní test každých 48 hodin.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neschvalujte Sputnik V, vyzvala EMA státy EU. O ruskou a čínskou vakcínu…

08.03.2021 22:01 Aktualizováno Německo dnes pokračuje v postupném uvolňování protikoronavirových opatření, otevřít se mohou s…

Německo výrazně urychlí očkování, zapojí se 75 tisíc lékařů

08.03.2021 21:48 Německo chce tento a příští měsíc výrazně urychlit očkování obyvatel proti covidu a na začátku…

Papež František zvažuje cestu na Slovensko

08.03.2021 20:46 Papež František dnes oznámil, že se v září vydá do Maďarska. Naznačil také, že při této…

Brusel chce mít zastávky MHD pojmenované po ženách

08.03.2021 20:15 Bruselský dopravní podnik na dnešní Mezinárodní den žen přejmenoval deset stanic metra po slavných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama