Satirik Böhmermann se stal členem SPD. Válčil s Merkelovou, urážel Erdogana

Německý satirik Jan Böhmermann se stal členem německé sociální demokracie (SPD). S odvoláním na rozhodnutí krajské organizace strany ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko o tom informovala agentura DPA. Na konci srpna Böhmermann ve svém zábavním pořadu Neo Magazin Royale oznámil, že se hodlá ucházet o post předsedy vládní SPD.

Böhmermann, Jan (satirik)
doporučujeme

"SPD se roky dezorientovaně potácí krajinou chycená ve velké koalici," uvedl v srpnu Böhmermann ve svém pořadu na adresu strany, která jde v posledních dvou letech od porážky k porážce a opakovaně přitom prolamuje svá dosavadní volební minima. Satirik tehdy oznámil, že si podal přihlášku do strany a chce se stát jejím novým předsedou. Pro svou kampaň založil i zvláštní webové stránky.

Po několika stupních schvalování se nyní Böhmermann skutečně stal členem místní stranické buňky SPD ve městě Köthen ve středním Německu.

Ronald Mormann, předseda krajské organizace, pod kterou buňka spadá, v prohlášení uvedl, že "satira si toho může dovolit mnoho a nejstarší německá strana to určitě vydrží". "Německá sociální demokracie 156 let bojovala za to, aby lidé mohli vyjadřovat svobodně svůj názor," uvedl také Mormann. Doplnil však, že SPD je politická strana "a ne satirický podnik".

Böhmermanna ve straně v příspěvku na twitteru uvítal i generální tajemník SPD Lars Klingbeil. "Srdečně tě vítáme v SPD, milý soudruhu," napsal.

Výběr příštích předsedů - zřejmě muže a ženy - kteří v čele SPD nahradí Andreu Nahlesovou, začal už na počátku září. Böhmermann dnes ovšem na twitteru napsal, že jeho zájem stát se předsedou nadále trvá. Svou kandidaturu prý "oficiálně a ve lhůtě do stranického sjezdu podá, aby se mohli delegáti rozhodnout".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Katalánský premiér Torra byl sesazen, separatisté vyšli do ulic…

28.09.2020 21:49 Aktualizováno Španělský nejvyšší soud potvrdil prosincový verdikt katalánského nejvyššího soudu, který na rok a…

Jeden z obviněných Rusů popřel účast na sestřelení MH17

28.09.2020 21:38 Obhájkyně jednoho z Rusů, kteří byli obviněni z účasti na sestřelení civilního letadla na lince…

26 let od katastrofy trajektu Estonia: Tři země budou zkoumat nové důkazy

28.09.2020 21:24 Estonsko, Švédsko a Finsko budou vyhodnocovat nové důkazy ke ztroskotání trajektu Estonia.…

Pompeo zahájil cestu po jižní Evropě, Řecku slíbil podporu ve sporu s…

28.09.2020 21:18 Aktualizováno Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes v Soluni jednal se svým řeckým protějškem Nikosem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama