Šéfka EK vyzvala Německo k přiměřenosti u kontrol na hranicích

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyzvala německou spolkovou vládu k přiměřenosti, pokud jde o zpřísněné pohraniční kontroly, zavedené kvůli šíření koronaviru. "Paušální zavírání hranic je problematické," řekla von der Leyenová podle agentury DPA v rozhovoru s listem Augsburger Allgemeine.

Ursula von der Leyenová
doporučujeme

Německo tento měsíc obnovilo stálé hraniční kontroly na pomezí s Českou republikou a Tyrolskem, které označilo společně se Slovenskem za oblasti s vysokým výskytem mutací koronaviru. Hranice nyní můžou překračovat jen Němci, cizinci žijící trvale v Německu, nákladní dopravci či někteří pendleři. Evropská komise již zavedení kontrol několikrát kritizovala dříve.

V nejhorším případě může uzavření hranice podle von der Leyenové vést k zastavení fungování sociální infrastruktury sousední země. Předsedkyně EK z tohoto důvodu ocenila, že Německo zavedlo výjimky.

Vnitroevropský spor o uzavírání hranic za účelem zastavení koronaviru bude předmětem čtvrtečního summitu prezidentů a premiérů členských zemí Evropské unie.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie a Rusko si podle médií potají vyhostily diplomaty

06.03.2021 18:20 Paříž a Moskva si vzájemně vyhostily diplomaty, ale učinily tak v největší tajnosti, uvedl na svém…

Slovenské pacienty s koronavirem přijali v německém Dortmundu

06.03.2021 16:43 Aktualizováno Německo dnes přijalo dva slovenské pacienty s onemocněním covid-19. Informovala o tom mluvčí…

Při tragické nehodě autobusu v Polsku zemřelo nejméně pět lidí

06.03.2021 14:44 Aktualizováno Při havárii autobusu na jihovýchodě Polska zahynulo v noci na dnešek nejméně pět lidí a další čtyři…

Polsko chce pomoci Česku s koronavirovými pacienty, čeká na signál

06.03.2021 13:40 Polsko je připravené pomoci Čechům v boji proti pandemii koronaviru a čeká na signál české strany,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama