Sever Evropy zasypal sníh, tvoří se kilometrové kolony

Severní část Evropy zasypal sníh, který dnes na řadě míst způsobil komplikace v dopravě. Problémy hlásí především Německo. Na dálnicích A4 a A7 v Hesensku uvázly kamiony i osobní auta a vytvořily se kolony dlouhé několik kilometrů, informovala agentura DPA. Podle policejního mluvčího je tu situace "katastrofální". S vydatnou sněhovou nadílkou se potýkají také v Nizozemsku, v Belgii či v Británii.

Ilustrační foto
doporučujeme

Komplikace kvůli sněhu hlásí především spolkové země střední a východní části Německa. Kromě Hesenska se tvořily kolony kvůli dopravním nehodám a uvázlým kamionům například u Norimberku v Bavorsku či u Gery v Durynsku.

Některá hesenská města zastavila do odvolání provoz městské hromadné dopravy, například Kassel či Marburg. Autobusy a tramvaje nevyjely kvůli sněhu i ledovce.

Kvůli počasí by se na silnicích v Berlíně podle dopravní centrály nemělo jezdit rychleji než 60 kilometrů za hodinu. V hlavním městě je třeba počítat především s ledovkou.

Sníh způsobil komplikace v dopravě v Německu už v neděli. Policie registrovala stovky nehod.

Německá meteorologická služba varovala, že také dnes bude vydatně sněžit. Napadnout by ve střední a východní části země mohlo až 25 centimetrů nového sněhu. Městům a vesnicím u Baltského moře hrozí záplavy.

Problémy hlásí mimo jiné Německé dráhy (DB). "Sníh a led budou regionální i dálkovou dopravu DB v některých částech země ovlivňovat i dnes," uvedl mluvčí německého železničního dopravce. Vlaky zatím vůbec nejezdí mezi Berlínem a Hannoverem či Frankfurtem nad Mohanem a Mnichovem.

Kromě Německa problémy kvůli vydatnému sněžení hlásí Nizozemsko, Belgie a části Británie. Na amsterodamském letišti Schiphol byly zrušeny desítky letů, letiště Eindhoven bylo zavřené zcela. V Amsterodamu a Haagu se načas zastavily tramvaje. "Je to po dlouhé době první sněhová bouře (v Nizozemsku): poslední jsme zaznamenali v lednu 2010," stojí na meteorologickém webu Weer.nl.

Na východě a jihovýchodě Anglie bude po neděli dál sněžit i dnes. Meteorologové předpovídají až 15 centimetrů nového sněhu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U mladých Poláků výrazně klesá zbožnost i důvěra v církev

05.03.2021 21:31 U mladých Poláků za poslední čtvrtstoletí klesla zbožnost a také důvěra v katolickou církev.…

Sasko prodloužilo karanténní nařízení, vstup z Česka je nadále omezen

05.03.2021 20:01 Sasko dnes ve shodě s pokračující celoněmeckou karanténou prodloužilo vlastní nařízení, které…

Itálii hlásí od počátku epidemie už tři miliony nakažených

05.03.2021 19:39 Itálie dnes oznámila dalších 297 úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19 a 24.036 nově nakažených…

Čaputová uctila slovenské oběti pandemie

05.03.2021 19:16 Položením svíčky na nádvoří prezidentského paláce v centru Bratislavy a minutou ticha dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama