Šílený závod proti větru: Nizozemští cyklisté zápolili s orkánem, div nezvraceli

Zatímco velkou část západní Evropy dnes silný vítr orkánu Ciara potrápil, skupina cyklistických nadšenců v Nizozemsku naopak poryvy dosahující síly hurikánu uvítala. Sportovci se na umělém ostrově Neeltje Jans poblíž belgických hranic zúčastnili nezvyklé disciplíny: jízdy proti větru, píše agentura AP.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

K závodu není třeba mnoho. Cyklistům stačí jednoduchý bicykl bez přehazovačky, který nesmí mít odlehčený karbonový rám či silniční řídítka, takzvané berany. Pak už jsou potřeba jen silné nohy, odhodlání a vítr - hodně větru.

Trasa závodu je dlouhá "pouhých" 8,5 kilometru a vede po úplné rovině, udolá ale i ty nejzkušenější závodníky. Organizátoři vyčerpaným cyklistům na konci připravili i kyblíky na zvracení. "Přežil jsem, ale bylo to dost náročné," řekl po závodě 56letý Hans Deting, kterému krvácela ruka - poranil se, když ho vítr sfoukl z kola.

Zatímco závod proti větru se může většině lidí zdát jako šílenství, v Nizozemsku je to překvapivě populární disciplína. O účast projevilo zájem 11.000 lidí, organizátoři klání však mohli zapsat jen 300.

"Říkáme tomu nizozemská hora," vysvětluje nástrahy trasy organizátor Robrecht Stoekenbroek. "Je to stejné, jako byste na tom nejhorším možném kole jeli do kopce s 10procentním sklonem," říká Stoekenbroek, podle kterého většinu závodníků nezajímá, v jakém čase trať dokončí. Hlavní je dojet.

"Když to zvládnete jednou, chcete to zvládnout i podruhé. A pak znovu a znovu a znovu, protože tohle je zkušenost, kterou musíte zažít," dodává pořadatel.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Portugalský parlament schválil eutanazii a asistovanou sebevraždu

20.02.2020 20:54 Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou…

Summit EU přerušen. Michel chce bilaterální jednání

20.02.2020 20:49 Dnešní mimořádný summit Evropské unie o rozpočtu pro období 2021-2027 předseda Evropské rady…

Slovenský parlament opět funguje, skupina poslanců po dvou dnech ukončila…

20.02.2020 19:33 Aktualizováno Obstrukce části slovenských poslanců, kteří v parlamentu na protest proti projednávání návrhů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama